Kvalifikační závody ve španělské Barceloně byly pořádně nabité. Hradil se ale nezalekl. „Musím říct, že konkurence byla opravdu dobře připravená. Ale řekl jsem si, že do toho dám vše a buď se to povede nebo ne,“ řekl šestnáctiletý závodník, který usedl do lodě v pouhých pěti letech. „Vzhledem k tomu, že kanoistiku dělali už mí prarodiče, tak jsem k tomu byl veden od malička. A od té doby jezdím pořád,“ usmívá se chlapec z Kostomlat.

Když byl ještě o něco mladší, ke kanoistice dělal spoustu sportů, třeba plavání, nebo volejbal. „Ale kanoistika byl sport, který jsem dělal pořád a nikdy mě nepřestal bavit,“ uvedl Hradil. „Jistě víte, že se říká, že u vody je dobrá parta a ani u nás to není výjimkou,“ je rád za své parťáky v oddíle student poděbradské střední školy.

Skloubit sport a školu bývá velice složité. Hradil však bere vše s nadhledem. „Ve škole se kolikrát ani pořádně neohřeji a už jedu na další soustředění, ale snažím se sesbírat co nejlepší známky,“ přidává recept borec nymburského oddílu.

Kanoistika má v Lokomotivě velkou tradici a má za sebou také mnoho úspěchů. To všichni sportovci vnímají. „Je to velké plus, když máte kolem sebe tolik úspěšných a zkušených sportovců a trenérů. Protože vždy vědí, co a jak a rádi se o své zkušenosti podělí, je to pro mě velké plus,“ může se spolehnout na rady ostřílených borců Hradil, který si dopředu velké cíle neklade. „Ale vždy mám za cíl dát do toho vše, ať je to závod či trénink. Vždy jet co nejlépe a posunovat své hranice dál,“ říká milovník tenisu, sjezdového lyžování a badmintonu.

Za pár týdnů jsou tady prázdniny. Většina dětí si bude užívat, ale Tomáš Hradil bude mít pořádně napilno. Vždyť se bude chystat do Argentiny. „Už jsem si zvykl, že prázdniny trávím po soustředěních a závodech. Tenhle rok tomu nebude jinak. Nicméně myslím si, že příprava se vzhledem k předchozím létům lišit nebude,“ dodal nadějný sportovec.

Tomáš Hradil, 16 let

Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Narozen: 22. dubna 2002
Studuje: SZeŠ a SOŠ v Poděbradech
Znamení: Býk
Další oblíbené sporty: Tenis, sjezd a badminton
Oblíbené pití: Je toho víc
Oblíbený film: Nemám jeden nejvíce oblíbený
Oblíbená hudba: Cokoli