Tým poděbradský starších žákyň již tuto soutěž hraje druhým rokem a je to znát na předvedených výkonech jednotlivých zápasech. Nicméně stále je znát věkový deficit, vzhledem k tomu, že základní kostra týmu je tvořena z dívek, které v kategorii starších žáček hrají prvním rokem.

Bohužel do turnajů v podzimní části nebyl tým ani jednou kompletní, toto platilo i v tomto klání, kdy družstvu chyběla zejména dvojice Eliška Farkačová a Adriana Skokanová. Tým naopak „posílila“ z družstva mladších žákyň Barbora Kosinová, která patří i v této kategorii mezi velice platné a důležité hráčky.

V úvodní utkání se poděbradské žákyně střetly s týmem Házená Mělník. Právě první utkání se svěřenkyním trenéra Tomáše Vejvara nejvíce povedlo, když proti týmu, který v rámci letošní soutěže poděbradské starší žákyně dokázal dvakrát porazit, předvedly velmi bojovný výkon. Konečný výsledek v poměru 20:15 pro mělnické hráčky byl zapříčiněn zejména velkým množství technických chyb a nepřesnou střelbou.

Také v dalších dvou utkáních byla ještě více vidět herní vyzrálost dívek z týmů Sokola Bělá p. B a Sparty Kutná Hora, když hlavním faktorem byl také věkový rozdíl mezi dívkami z Poděbrad a jejich soupeřkami. Nicméně výsledek utkání se Sokolem Bělá p. B. 18:33 v neprospěch Poděbrad určitě posouvá tým o malý krůček dopředu. Právě sympatický výkon celého týmu potěšil i velké množství poděbradských fanoušků, zejména z řad rodičů.

V brance se v průběhu tohoto turnaje střídala brankářská dvojice Jana Pýchová a Šárka Stará, když zejména od Jany její spoluhráčky očekávaly větší podporu a více povedených zákroků. Z čeho mají trenéři velkou radost, je fakt, že se střelecky dokázalo prosadit devět hráček, tedy všechny dokázaly vstřelit alespoň jednu branku. V útočné fázi se dokázala nejvíce prosadit Anežka Thérová s patnácti brankami, dále Nela Helekalová (7), Barbora Kosinová (6), Tereza Pospíšilová (5), Eliška Teperová (4), Tereza Bártová (3), Andrea Brožová (2), Aneta Navrátilová (2) a Lucie Brožová (1). Velice pozitivní je také fakt, že se celý tým dokáže dostat do jasným brankových příležitostí.

Další turnaj Středočeské ligy starších žákyň sehrají poděbradské hráčky na domácí palubovce Lions v neděli 10. prosince 2022 v Hostivicích.