„Pro některé děti to byl vůbec první turnaj, kdy si mohly zahrát proti stejně starým dětem z jiných klubů a nutno říci, že všichni obstáli,“ podotkl trenér poděbradského oddílu Tomáš Vejvar. Pro tento turnaj byla vytvořena dvě družstva, přičemž družstvo označené jako Házená Poděbrady I bylo složeno smíšeně z dívek i chlapců a družstvo označené jako Házená Poděbrady II bylo zcela chlapecké.

Družstvo Házená Poděbrady I se postupně utkalo z týmy Házená Mělník – Dívky, Mladá Boleslav I, Bělá a dívčím družstvem Turnova.  Postupně se do hry zapojili nováčci Tomáš Baumgartner a Petr Slavík, a také již zkušenější Bětka Mrázová, Rozárka Černá, Maxmilián Krejčí a Jakub Síbrt. Zde je důležité uvést, že se postupně všichni dokázali prosadit a to, jak v obranné, tak v útočné fázi.

Michal Káninský
Osobnost Deníku: Michal Káninský už nabídky neřeší. Priority má jiné

Tým Házená Poděbrady II byl zcela vytvořen z chlapců, kteří mají již zkušenosti s miniházenou z loňské sezony z kategorie přípravky, a tak to byla pro všechny chlapce premiéra v kategorii minižactva. Nicméně se s tím všichni bez problémů vypořádali a to zejména v prvních třech utkáních turnaje, kdy jim soupeři byla družstva Mladé Boleslavi 2, Příbrami a Házená Mělník - chlapci. V tom poslední čtvrtém jim velké problémy dělali velice šikovní a rychlý chlapci ze Zruče n. S. Družstvo Házená Poděbrady II nastoupilo ve složení: Marek Bartoníček, Šimon Cícha, Štěpán Rathouský, Jan Bulíček, Martin Řehák, Vojta Nechvíl a Filip Svoboda.