Dvě hřiště na miniházenou, která byla instalována na palubovce městské haly si tak mohly vyzkoušet děti dvou družstev Házené Mělník, Sokola Úvaly, a po jednom družstvu Sokola Bělá p. B. a SK Hudlic. Domácí klub Házená Poděbrady do turnaje nasadil dva týmy. První tým byl vytvořen z dětí, které se házené věnují aktivně v klubu házená Poděbrady. Druhý pod vedením hlavního trenéra klubu Tomáše Vejvara byl speciální, když byl sestaven z dětí z kroužku Poděbraďáček, který klub již třetím rokem organizuje u ZŠ TGM Poděbrady Žižkov. Děti si tak mohly vyzkoušet atmosféru opravdového turnaje minihazené.

V úvodních duelech byla vidět na všech poděbradských dětech mírná nervozita. V dalších zápasech se postupně všechny děti zlepšovaly a to jak v útočné tak obranné fázi hry. Velice příjemným zpestřením pro všechny zúčastněné děti byly tzv. „shoot-outy“ tedy nájezdy, které byly součástí zakončení každého zápasu. „Všechny děti tak měly možnost vystřelit na branku a vstřelit gól,“ uvedl trenér oddílu Tomáš Vejvar.

Poděbradský tým číslo jedna do turnaje nastoupil ve složení: Šimon Cícha, Matyáš Matula, Benedikt Kulich, Julie Šmelhausová, Jiřina Žaloudková, Filip Svoboda, Jan Bulíček a Matyáš Vinš.

Za druhý poděbradský tým, který byl složen z děti z kroužku Poděbraďáček, nastoupili Ondřej Nič, Jonáš Hnát, Filip Šprings, David Feher, Daniel Vávra, Mykhailo Shapovalov a Ráchel Vladyková.

NÁBOR

Do týmu Přípravky (r. 2015-2017) probíhá celoroční nábor. Více informací získáte na klubovém webu hazenapoděbrady.cz, případně telefonním čísle 603 343 096.