Zahájena byla svým prvním ročníkem Poděbradská školní liga miniházené. Úvodní kolo lze považovat za první oficiální akci nově vzniklého spolku Házená Poděbrady, z.s., který v letošním roce zahájil svou činnost. Jednalo se vůbec o první seznámení dětí z poděbradských a okolních škol s tímto sportem. Všechny zúčastněné děti přes úvodní ostych a respekt postupně svou nervozitu otřepaly a na hřišti předváděly velmi pěkné akce, ať už v podobně vstřelených branek či zákroků brankařů. Na konci turnaje byly všechny děti za předvedené výkony „zdravě“ odměněny.

Do prvního ročníku Poděbradské školní ligy miniházené, ve kterém se budou poděbradští školáci utkávat ve dvou kategoriích (mladší 1. – 3. třída a starší 4. – 5. třída), se přihlásilo celkem pět základních škol z Poděbrad a okolí: ZŠ T.G. Masaryka Poděbrady, ZŠ Václava Havla Poděbrady, Škola Jedna Radost, Masarykova ZŠ Dymokury a ZŠ Libice nad Cidlinou.

„Předání cen nebylo provedeno jako vyhlášení vítězů turnaje, ale jako odměna za účast na turnaji, všichni účastníci obdrželi stejné ceny. Nejvíce se v úvodním kole dařilo v kategorii starších MZŠ Dymokury a v kategorii mladších ZŠ T.G.M. Poděbrady,“ uvedl Tomáš Vejvar z nově vzniklého spolku Házená Poděbrady.