Máte za sebou sezonu plnou parádních umístění. Jak byste ji celkově zhodnotil?

Sezona byla velice slušná. Hodnotím ji velice pozitivně. Umístění na Mistrovství republiky jsou pro mě úžasným ukazatelem, avšak časy pro mě znamenají mnohem více. Vylepšení českého rekordu a plno osobních rekordů je fantastická vizitka, že jde příprava správným směrem.

Bohužel jste se nedostal na mistrovství Evropy, chybělo opravdu hodně málo…

Ano, Mistrovství Evropy mi uteklo doslova o kousek, tedy o pár setin. A to nejen na jednu disciplínu – na 100 metrů polohový závod o čtyři setiny, na 200 metrů motýl o dvanáct setin a na 200 metrů polohový závod o patnáct setin. Limity byly velice tvrdé, ani posunutá hranice českého rekordu o více než půl vteřiny nestačila na kvalifikaci.

Vy jste pak splnil limit na Evropu při dalších závodech, ale už bylo pozdě. Mrzí to hodně?

Místo Mistrovství Evropy jsem se rozhodl zúčastnit Mistrovství Rakouska. Tyto závody se konaly čtrnáct dní po národním šampionátu. Chtěl jsem na těchto závodech dokázat, že moje forma bude gradovat a limit pro mě byl reálný. To se mi podařilo na trati 200 metrů motýl. Čas 1:55,41 je skvělý a jen dvě setiny od mého osobního rekordu a tedy opožděně A limitu na Mistrovství Evropy. Titul rakouského mistra na 200 metrů motýl a 200 metrů polohový závod jsem přidal k českým.

Počítal jste s tím, že byste mohl dostat divokou kartu?

Ano, byla tu velká šance, že mi český svaz udělí divokou kartu. Bohužel, tato věc se nestala a má sportovní kariéra nekončí. Právě naopak je to pro mě motivace dokázat českému svazu, že patřím na tyto soutěže. Budou další Mistrovství Evropy a světa, kde budu mít šanci dokázat svou kvalitu.

Vynahradilo vám zklamání alespoň veleúspěšné mistrovství republiky, kde jste vyhrál na několika tratích?

Národní šampionát byl pro mě velice úspěšný. Tři tituly mistra a národní rekord je krásné. K tomu jsem přidal s mým oddílem TJ Bohemians Praha titul mistrů na 4 x 50 metrů polohový závod. Mistrovství republiky bylo náročné a čtyři dny byly pro mě velice únavné a vyčerpávající. V několika disciplínách jsem prokázal určitou kvalitu a také všestrannost.

Jaké máte cíle do příštího roku?

Mé plány do dalšího roku jsou jasné. Mistrovství Evropy na padesáti metrovém bazénu je pro mě další stupeň, kde budu usilovat o zlepšení mých osobních rekordů a o vylepšení národních rekordů. Pokud se mi to podaří, mohu pomýšlet i na finále, což by bylo vynikající. Mám silnou motivaci a to je důležité pro dosáhnutí těchto velkých cílů.