Ale už začátek přípravy v září byl pro část děvčat velmi intenzivní. Byly totiž pozvány se svými vystoupeními na oslavu 100. výročí založení Sokola Červené Janovice a zároveň oslavu 135. výročí založení Župy Tyršovi. Během několika tréninků se musely dostat do formy, kterou měly před prázdninami, aby mohly předvádět na vystoupení vše, co umí. Nakonec předvedly tři bloky cvičení a to hudební rozcvičku, cvičení na prostných od kotoulů po fliky a salta, a cvičení na trampolíně.

Po tomto vystoupení a náboru nových členek už pokračovaly tréninky směrem k župnímu přeboru v Teamgym. Podařilo se vytvořit družstva ve všech věkových kategoriích, připravovaly se tak celkem čtyři týmy. Župní přebor je zároveň nominačním závodem na Přebor ČOS - oblast západ (Čechy).

Výsledky umožnily všem hořátevským družstvům závodit na Přeboru ČOS v Praze. I tam se podařilo získat medaile, když družstvo kategorie II obsadilo třetí místo a družstvo kategorie III obsadilo stříbrnou pozici. Ale i další dvě družstva závodila dobře a hlavně získávala závodní zkušenosti. Holky skončily páté a šesté.

Tato děvčata se účastnila podzimních závodů v TeamGymu. Družstvo kat. 0 - 2011 a mladší: Helbichová Laura, Málková Lucie, Kořínková Emma, Zahálková Tereza, Hanušová Natálie, Hloušková Nikola, Mozolová Kristýna.

Družstvo kat. I – 2008 a mladší: Novotná Veronika, Bydžovská Magdalena, Nosálová Karolína, Hanušová Nela, Polgárová Kateřina, Havlíková Sabina, Křížová Anna, Zelenková Adéla, Říhová Viktoria Bahia, Mezlíková Julie, Zábrahová Jana.

Družstvo kat.II – 2003 a mladší: Rudzanová Cecílie, Zelenková Tereza, Vávrová Lucie, Nováková Lucie, Svěcená Lucie, Říhová Rozálie, Petříková Sofie, Hazdrová Kristýna.

Družstvo kat. III - 2002 a starší: Vávrová Michaela, Žampová Veronika, Chadalíková Chantal, Rozkydalová Simona, Slavíková Victoria, Tobiášová Sofie, Chadalíková Johana.

„Od nového roku začíná opět příprava na závod v sokolské všestrannosti jednotlivců, což je náročný víceboj, který se skládá z gymnastického a atletického čtyřboje, šplhu a plavání. V novém roce přejeme děvčatům i jejich rodičům, a trenérům pevné zdraví a chuť trénovat. Děkujeme také za podporu Sokolu Hořátev a ZŠ Komenského Nymburk,“ uvedla Eva Svěcená z oddílu gymnastiky Sokola Hořátev.