Vítězem letošního ročníku se stalo mladoboleslavské Malibu. To již před sezonou vyhlásilo útok na první místo a neskrývalo svou touhu po třech letech krajský přebor opustit. To se mu nakonec podařilo, ale tým se během sezony nevyvaroval několika výpadků. „Připadá mi, jako bychom z těch tří ročníků letos hráli nejhorší futsal,“ řekl prezident Malibu Ondřej Kunst.

Ve druhé polovině soutěže se Boleslavští přetahovali o vedení se slánským Fobozem. Ten měl dokonce čtyři kola před koncem boj o titul ve svých rukách, ale kvůli problémům se sestavou nezvládl závěr přeboru, když nejprve velmi nečekaně podlehl poslednímu Omasku 9:11 a v předposledním kole prohrál v Příbrami s OTH Hořovice v divokém zápase 11:14.

Letošní ročník byl celkově hodně vyrovnaný. Každý mohl prohrát s každým. Vždyť po polovině soutěže byl rozdíl mezi prvním a šestým týmem pouze dvoubodový.

V závěru se za dva kohouty na čele pověsila slánská Alpina. Ta se dokázala skvěle vyrovnat s před sezonním odchodem opor Libora Volfa a Jiřího Říčky, kteří zkoušeli štěstí v první lize v dresu Kladna. Alpinu navíc nesrazil ani úzký kádr a třetí místo vykopala i v sedmi lidech.
Čtvrté místo slaví nováček soutěže Atmos Bělá pod Bezdězem. Tu v sezoně táhl především bývalý prvoligový hráč Jablonce a pražské Sparty, v současné době hráč třetiligové Hlavice, Jan Flachbart.

Tradiční účastníci přeboru obsadili páté a šesté místo – Kralupy respektive Rohožník. Ten se také musel obejít ve druhé polovině přeboru bez svého nejlepšího hráče. Vojtěch Engelmann ml. také zkouší v prvoligové soutěži. Jeho Eco–Investment vyzve v semifinále I. ligy zručské Benago.
V dresu dalšího nováčka, a sice Veltěže, doslova řádil Aleš Pfeifer. Ve dvaadvaceti zápasech dokázal vsítit jenom těžko uvěřitelných 75 gólů. K tomu navíc přidal 24 asistencí a o pouhý jeden bod mu unikla magická stovka kanadských bodů v sezoně. Aby toho nebylo málo nejlepším nahrávačem se stal Pfeiferův spoluhráč Michal Beránek, který asistoval u 39 gólů.

Na dalších místech se seřadili tři nováčci: Třebusice B, Hořovice a Kings Rakovník.

Sestupové pozice pak obsadili dva tradiční účastníci této soutěže. Velkým zklamáním byly výsledky Stochova a loni pátý Omask Kovo Kladno získal pouhých sedm bodů.

Tuto sobotu je na programu slavnostní vyhlášení výsledků krajského přeboru. Právo hostit tento večer tradičně připadl vítězi soutěže. Vyhlášení se uskuteční od 19 hodin ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem.

Součástí programu bude také exhibiční utkání mezi Malibu a výběrem Mladoboleslavska, který by měl být nabytý sportovními hvězdami regionu.
Účast předběžně přislíbili kromě trenéra prvoligového Selpu Jiřího Baboráka a několika hráčů druholigového Slavíku Bakov také čeští florbaloví reprezentanti Petr Novotný a Ondřej Fojta. V Bělé by se také měl objevit elitní český hokejista Radim Vrbata nebo asistent trenéra fotbalové Slavie a bývalý reprezentant Petr Vrabec.