Slovenský vítěz vyhrál všechny tři zápasy a nadcházející víkend bude v domácím prostředí bojovat o samotný titul v letošním ročníku toho unikátního basketbalového projektu, kterého se letos účastní šsetnáct týmů, osm z nejvyšší české soutěže a osm z nejvyšší slovenské.

V dresu Levic zářily dvě hvězdy a sice slovinský reprezentant Miha Lavornik, který byl nebezpečný zejména od trojkové čáry a Američan Deshawn Freeman, nejvíce smečující hráč víkendu.

Na druhém místě kutnohorské skupiny se umístil BC Geosan Kolín, který byl před startem soutěže pasován na jednoho z favoritů. Ten si připsal dvě výhry a přivezl na své zápasy vždy slušnou porci fanoušků. Bohužel kapitán a tvář týmu, rozehrávač Adam Číž si hned v prvním zápase proti Děčínu poranil kotník a dále už nenastupoval.

Jindřich Trpišovský
Ofenziva Slavie devastuje ligu. Na gólovém rekordu má hlavní podíl lesní běžec

Jednu výhru si připsal třetí Děčín, poslední ve skupině zůstali Rytieri ze Spišské Nové Vsi bez výhry. Ale právě jejich vzájemný duel byl reklamou na basketbal, kdy se rozhodovalo o vývoji zápasu až v prodloužení, kde měl Děčín mírně navrch. V poločase tohoto zápasu svítilo na ukazateli neskutečné skóre 51:61 pro Spišskou. „Sám trenér děčínských Válečníků Tomáš Grepl prohlásil, že dostat 44 bodů za jednu čtvrtinu jako trenér ještě nikdy nezažil,“ uvedl Michal Vavák, jeden z pořadatelů akce. „A vůbec celý víkend byl po dlouhé době příjemným basketbalovým zážitkem, kdy se pod patronací kutnohorských spolků, basketbalového BK a multisportovního CD*KH zadařilo vidět na Klimešce několik slovenských reprezentantů včetně obra, 223 centimetrů vysokého Michaela Fuska nebo hráčů patřících do širšího kádru slovinské a lucemburské basketbalové reprezentace. Nebo reprezentace exotického Jižního Súdánu jako Chudier Bile, hráč Spišské Nové Vsi, který ještě loni hrál G-League, oficiální druhou ligu pod slovutnou NBA,“ uvedl Vavák.