I přes nelichotivou předpověď počasí byly turnaje téměř plně obsazeny a předvedená kvalita dvojic si držela spíše tu vyšší úroveň. V turnaji žen se tentokrát nejvíce zadařilo hráčkám z České Třebové. Spoluhráčky Iva Horáková s Pavlou Trávníčkovou předvedly fantastickou sehranost a dosáhly tak na nejvyšší příčku, tedy první místo v turnaji. Na druhém místě skončila Lenka Gottwaldová s Pavlínou Tomanovou. Třetí místo získaly pražské hráčky Petra Kovaříková a Kateřina Vicenová, když v posledním zápase porazily Janu Mikiskovou a Alenu Egersdorfovou. Domácí hráčka Andrea Votavová s Radkou Macháčkovou se tentokrát musely spokojit až se sedmým místem. Po tomto kole si celkové prvenství v soutěži drží Alena Egersdorfová a Jana Mikisková se 145 body.

V souběžném turnaji mužů se nakonec povedlo nejlépe prosadit páru Ondřej Daněk a Patrik Malios z Prahy. Druhé místo tak připadlo na šikovné hráče Mirka Smetanu a Davida Pivoňku taktéž z Prahy. Zastoupení domácích hráčů se tentokrát konalo až na třetím místě, které si uhrál Jirka Martinec s Kamilem Urbanem, když porazili Lukáše Spozdila a Lukáše Havlíčka z Prahy. Po tomto kole si celkové prvenství v soutěži drží Lukáš Spozdil, který již nasbíral 260 bodů.

Následující turnaj smíšených dvojic, který se odehrál v neděli, byl hezkým závěrem prvního prázdninového víkendu. Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 20 dvojic, přičemž do postupového pavouka se jich dostalo už jen 16. Odehrané zápasy měly všechny známky dobrého beachvolejbalu; velká vyrovnanost párů, dlouhé výměny a nasazená bojovnost.

Příjemným zpestřením byla účast Ondřeje Rédla, který aktuálně drží jedenáctou příčku v beachvolejbalové tabulce volejbalového svazu a je tedy považován za elitního hráče. Možnost vyřadit takto zkušeného hráče s jeho partnerkou Míšou Polákovou využil Josef Kantár s Petrou Kovaříkovou. Po těžkém boji se jim povedlo dostat do semifinále, ve kterém záhy prohráli proti manželské dvojici Štěpánovi a Ivě Stejskalovým.

Druhé semifinále si zahrál poděbradský hráč Kamil Urban s Kateřinou Vicenovou proti Jirkovi Martincovi a Evě, aby se určil druhý finalista a tím nakonec byl Kamil s Kateřinou. Zápas o třetí místo byl velice napínavý a rozhodl se až v samotném tiebreaku, který dokázal opět vybojovat Josef Kantár s Petrou Kovaříkovou. Samotné finále odehrál Kamil Urban s Kateřinou Vicenovou proti Štěpánovi a Ivě Stejskalovým s vítězstvím ve dvou setech. Po tomto kole si celkové prvenství v soutěži drží manželský pár Jirka a Líba Svobodovi, kteří mají 170 bodů.