Kolín i Vlašim B jdou za svým cílem
Vedoucí tandem FK Kolín a FC Graffin Vlašim na podzim jasně ukázal, že to s postupem do divize myslí vážně. Už před sezonou Kolín naznačil, že po sestupu z divize nemíní v přeboru zůstat déle než jednu sezonu a na podzim to dokazoval. Ve druhém kole sice v Neratovicích jen remizoval a poté doma prohrál s Benátky 1:2, ale od té doby nezaváhal a šel jasně za svým cílem. Zaslouženě tak vyhrál podzim, i když je za ním zatím menší tlačenice. Druhá Vlašim B totiž začala lépe, Po čtyřech kolech měla na kontě deset bodů, ale pak stejně jako Kolín doma nestačila na Benátky A když prohrála i v Brandýse, začily být pochybnosti. Jenže ty Vlašim B záhy zažehnala, když v dalších devíti kolech neprohrála a usadila se tak na druhém místě.

Nebezpečí je v Berouně
Jestliže pro vedoucí dvojici bude někdo nebezpečný, pak je to Český lev Union Beroun. Ten sice ve Vlašimi prohál 1:5, ale z Kolína si přivezl bod za remízu 2:2. Navíc Beroun na rozdíl od vedoucí dvojice Benátky porazil a to dokonce na jejich trávníku. Berounští jsou nebezpeční především doma, kde sedmkrát vyhráli. Pokud ale chtějí bojovat o postup, musejí z venku importovat více bodů, že pět.

Úvaly a Benátky chtějí vedoucí trojici dál trápit
Velmi solidní výkony však v podzimní části předváděly i SK Úvaly a Karbo Benátky n. J. Úvaly sice v Kolíně i Vlašimi prohrály, ale dokázaly si poradit s Berounem, Libiší, Litolí, potrápily i souseda z tabulky Benátky n. J., kde uhrály bezbrankovou remízu, a tak s podzimním čtvrtým místem se ziskem 26 bodů a po Kolínu a Vlašimi nejproduktivnějším útokem mohou být spokojeny. Spokojenost ovšem panuje i v Benátkách, které sice získaly „jen“ 24 bodů, ale jsou jediným týmem v krajském přeboru, který dokázal získat skalpy obou největších favoritů Kolína a Vlašimi B. Zajímavosí jež, že se Benátkám přesto úvod příli nepovedl. Vedoucí tandem sice porazil, ale v úvodních třech zápasech doma vždy jen remizovaly a v šestém kole dokonce prohrály s Berounem. Benátky vůbec doma ztrácely především díky nerozhodným výsledkům, jenže třináctibodový zisk venku jim bilanci pořádně vylepšil. Vždyť venku byly druhým nejlepším týmem podzimu.

Čeká Litol i Neratovice klidná zima?
Zisk 23 bodů by za normální situace mělo mužstvu přinést klidnou zimni přestávku. Tento zisk si připsali fotbalisté Neratovic a Litole, ale bude opravdu vést ke klidnému zimnímu spánku? Při tříbodovém systému se může stát cokoliv. Pokud se bude Litol v jarní části doma předvádět tak jako na podzim, kdy byla jediným týmem, který neprohrál, pak by podzimních 23 bodů mělo stačit. Solidně si domácí tvrz dokázaly pohlídat i Neratovice, které zase dokázaly venku vybojovat 9 bodů. Neratovičtí sice venku nastříleli jen pět branek, ale inkasovaly jich jen osm, tedy stejně jako druhá nejlepší obrana Vlašimi.

Od Libiše se čekalo víc
Asi největším zklamáním podzimní části soutěže jsou výkony Sokola Libiš. Po loňském neúspěšném ataku na postupové místo se od Libiše čekalo opět nejméně tolik. Ostatně v Libiši se netajili přáním, vrátit se po dvou letech do divize. Jenže vstup do nové sezony se nepovedl. Po vítězství s nováčkem ze Sedlčan sice Libiš v Úvalech nastřílela čtyři branky, ale neuvěřitelných šest jich inkasovala. Doma porazila v okresním derby Neratovice, ale v dalších zápasech znovu ztrácela, kdy dvakrát jen remizovala. Ztráta deseti bodů při tříbodovém systému na druhé postupové místo sice není nedosažitelná, ale blíže zatím má Libiš k sestupové hladině, kam se může propadnou po jedné nebo dvou porážkách. To se týká i osmého Nového Strašecí, které patřilo k týmům, jež dokázala nečekaně překvapit, a to i na soupeřově hřišti, ale na druhé straně přijít zbytečně o body. O počtu sestupujících totiž velkou roli bude hrát počet sestupujících Středočechů z divize a tam to po podzimu nevypadá zrovna dobře.

Kandidátů je stále dost
Jestliže jsme před tím upozorňovali na hrozbu pádu do sestupových vod u Nového Strašecí a Libiše, pak u dalších týmů to platí ještě více. Z trojice dvacetibodovým byl největším překvapením nováček Tj Polepy, který po pěti kolech měl na kontě 13 bodů a na chvíli se usadil i na čele tabulky. Pak ovšem Polepy začaly střídat dobré výkony se slabšími a postupně se propadávaly do středu tabulky. Přesto nováček soutěže je se ziskem 20 bodů spokojen, i když ví, že snadné jaro ho nečeká. To se týká i Brandýsa n. L., který doma nasbíral 18 bodů, ale z venku si přivel jen dva, nebo i Semic, které na podzim rovněž předváděly nevyrovnané výkony. O další dva body méně, jen osmnáct, si připsal Sokol Zápy a překvapivě i Polaban Nymburk. Především od Nymburka se čekalo přeci jen trochu víc. Největšími aspiranty na sestup zůstali nováčci TJ Milín/Ligmet a Tn. Sedlčany. Obě mužstva doplatila na výprodej hráčů a současné kádry na soutěž zatím nestačí.