Máte za sebou první rok v divizi. Jak jste s ním spokojeni?
První rok v divizi nás všechny obohatil o další fotbalové zkušenosti, které se v budoucnu budou hodit zejména mladým hráčům v jejich další fotbalové kariéře. Nakoukli jsme do fotbalu, který je zase o stupeň výše, a jsem rád, že jsme uspěli.

Jste rádi, že jste se před rokem rozhodli přijmout nabídku hrát čtvrtou nejvyšší soutěž?
Chtěli jsme si to vyzkoušet, nevěděli jsme, co nás tam může potkat. Byl to risk, který se mnohonásobně vyplatil. Mohlo to také dopadnout tak, že by se nám nedařilo, soupeři nás přehrávali a hráči postupně rezignovali. Ale stal se opak, nadšení, nezměrná bojovnost a týmový duch nahradil některé nedostatky a my se soupeři drželi krok.

S velkým úsilím jste se dokázali zachránit. Odpovídá bodový zisk možnostem současného kádru?
Soutěž byla velmi vyrovnaná, každý mohl porazit každého. Také proto se rozhodovalo až v posledním kole. Šli jsme zápas od zápasu, některá utkání zbytečně ztratili, někde se nám podařilo zase překvapit jako ve Voticích, které předváděly nejlepší fotbal. Co hráči dokázali, je pro mě velmi povzbudivé. V každém zápase odevzdali maximum.

Většinu bodů jste sbírali na domácím trávníku, kde jste měli také čtvrtou nejvyšší návštěvnost, souvisí to spolu?
Lidé k nám chodí rádi, návštěvy nám mohou mnozí závidět. V Litoli se pořád něco děje, padají branky a to se divákům líbí. Navíc na fanoušky myslí i náš manažer J. Borecký, který jim čas od času připraví nějaké to překvapení.

Nejlepším střelcem týmu se opět stal Stanislav Ježek. Toho tedy přechod do vyšší soutěže příliš nepoznamenal?
Standa je pevnou částí týmu, která má za úkol vyhrávat obranné a útočné souboje, střílet branky. Svou roli plní velmi dobře. S přibývajícími léty i on ví, že tréninku je třeba čím dál více, aby udržel stávající výkonnost. Je tahounem mužstva a jsme rádi, že ho v Litoli máme.

Vyplácí se vám také sázka na mladé fotbalisty. Jak jste s jejich výkony a zabudováním do sestavy spokojený?
Mladí hráči získali další zkušenosti, jsem rád, že mají možnost v divizi výkonnostně růst, jednou budou tahouny a zkušenosti využijí jak tady v Litoli, případně ve svých mateřských oddílech. Mladí hráči do týmu patří, podaří– li se skloubit zkušenost a dravé mládí, mělo by to fungovat.
Jak je to s vaším kádrem pro následující ročník? Už jsou jisté některé změny?
Věřím, že změn bude minimálně. Chtěli bychom hlavně uchovat stávající kádr a trochu ho doplnit a oživit, konkrétní jména zatím po mně nechtějte.

Kolik hráčů byste chtěl, aby váš tým posílili? Máte vytipovaná konkrétní jména?
Jak už jsem říkal, konkrétní jména sdělovat zatím nebudu. Kádr potřebuje rozšířit, v takto náročné soutěži musíme mít kádr početnější.

Jak budou vypadat nejbližší dny litolského týmu?
S přípravou začínáme 12.7.,bude probíhat v domácích podmínkách. generálkou pro nás bude vystoupení v Ondrášovka cupu.

Už máte naplánovaná některá přátelská utkání na letní přestávku?
Přípravná část v létě je krátká, vejdou se nám tam tři až čtyři přípravná utkání, navíc zmiňovaný pohárový zápas.

Jak si užíváte volna mezi sezonami?
Moc času pro funkcionáře není, je třeba vše naplánovat a připravit na příští sezonu.

Jaké je vaše přání pro příští ročník?
Zopakovat výkony z předešlé sezony, využít získané zkušenosti a stále se zlepšovat. Předvádět takové výkony, které by potěšily naše fanoušky. Hrát tak, aby litolská euforie dále pokračovala.