Celé první kolo, ze kterého nymburské hráčky postoupily, zhodnotila Stanislava Danielová, útočnice týmu.

„První zápas jsme hrály proti Děkance. Přestože jsme prohrály 1:9, skóre neodpovídalo průběhu hry. Na začátku třetí třetiny jsme pořád bojovaly a skóre bylo pouze 1:3. Pak však nastal zvrat, který byl způsoben tím, že Děkanka našla slabá místa v naší obraně a dobrými akcemi nás začala trestat za naše chyby. Druhý zápas, který jsme vyhrály nad Benešovem v poměru 3:2, nám zvedl sebevědomí a věřily jsme si i na Kutnou Horu. Tam jsme však narazily. Chybami v obraně, několikanásobným vyloučením a neproměněnými šancemi soupeř ve třetí třetině vedl již 0:3. Pořádně jsme začaly hrát až ve třetí třetině, avšak náskok jsme jen snížily a nakonec prohrály 2:3. Poslední zápas, který jsme odehrály s Tatranem Střešovice, se dal považovat za náš nejlepší výkon v prvním kole. Konečný výsledek 7:2 nám zajistil postup ze skupiny ze druhého místa,“ uvedla Danielová.

Nmyburské florbalistky nastupují ve třetí lize, ale podle slov útočnice si pochvalují i vystoupení v poháru. „Myslím si, že účast v poháru je pro náš tým velice prospěšná. Nejen, že jsme nabraly nové zkušenosti, sehrály se před dalším kolem ligy, ale také jsme si vybojovaly možnost zahrát si s extraligovým týmem v domácím prostředí,“ dodal nymburská útočnice.

Výsledky Nymburka v 1. kole: Děkanka Praha – SKP Nymburk 9:1 (branka: Vaníčková), SK Florbal Benešov – SKP Nymburk 2:3 (branky: Vaníčková 2, Danielová), SKP Olympia Kutná Hora – SKP Nymburk 3:2 (brankyVaníčková, Nováková), Tatran Střešovice – SKP Nymburk 7:2 (branky: Vaníčková 3, Filková 3, Nováková).

Sestava SKP Nymburk: Pavlíková – Nejedlá, Kopecká, Lukavcová, Friedrichová, Tržická – Danielová, Nováková, Filková, Vaníčková, Dudlová.