„Nejedná se o typické sloučení dvou družstev. Oba týmy se dohodly, že všichni hráči a hráčky přestoupí pod hlavičku SKP Nymburk,“ uvedl trenér obou týmů Tomáš Vlach, který o sloučení těchto dvou subjektů usiloval už osmnáct měsíců.

„Je to logické vyústění současné situace. Chtěli jsme na Nymbursku vytvořit jedno silné družstvo. Nemělo by smysl, aby již tak malá základna hráčů bylo roztříštěna do více týmů. Pod hlavičkou SKP Nymburk budou nyní vystupovat dvě družstva mužů (A tým – třetí liga a B tým – Pražská a Středočeská liga), druhá liga žen, starší žáci a veteráni,“ popsal situaci Vlach.

Sám hlavní trenér z minulé sezony Tomáš Vlach neví, zda u týmu bude působit i nadále. „Ještě se uvidí, jak to přesně bude, každopádně do konce měsíce by mělo být jasno. Jsem moc rád, že tu vznikne jedno silné družstvo. Ze Sportovce přichází přesně ta skupina hráčů, která nám v průběhu naší uplynulé sezony s SKP scházela. Florbalisté Sportovce jsou z drtivé většiny ve středním florbalovém věku a nám se tak podaří zacelit mezeru mezi zkušenými hráči a dorostenci,“ vyprávěl Vlach.

Příznivci nymburského florbalu se tak mohou těšit na kvalitní podívanou. Nově vytvořený tým se určitě bude chtít co nejrychleji vrátit do druhé ligy, kterou museli letos opustit.