Jak hodnotíte právě skončenou sezonu?
Hodnocení nemůže být pozitivní, protože hlavní cíl v podobě postupu nebyl splněn. Jinak naše hra měla velké výkyvy. Dokázali jsme porazit oba postupující celky, ale naopak jsme „nechali“ čtyři body beznadějně posledním Panterům.

Mužstvo jste převzal na konci listopadu. Nejdříve se vám nedařilo, ale potom přišla série skvělých výsledků…
To souvisí se dvěma důležitými faktory. Za prvé je jasně daný fakt, že Nymburk za poslední rok a půl opustilo pět florbalistů, kteří patřili do prvních dvou formací, což by ublížilo každému týmu. Tím nechci tvrdit, že v současném kádru nejsou dobří hráči.

A ta druhá věc se týká čeho?
Kluci si po mém příchodu na trenérskou lavičku zvykali na tvrdší přístup na trénincích, což se projevilo hned v úvodních zápasech. Postupem času si drtivá většina z nich uvědomila, že bez pořádného tréninku a taktické přípravy to na této úrovni nepůjde. Nakonec se vykrystalizovala skvělá parta lidí, která po několika výborných zápasech věděla, že to může klapat.

Takže s druhou polovinou sezony jste byl již spokojený?
To v žádném případě. Největší problém vidím v účasti na tréninku. Ale ti, co tomu moc nedávali, si bohužel neuvědomují, že neubližují jen sami sobě, ale hlavně celému týmu, který pak nemohl nacvičovat většinu svých akcí, přesilovek, atd.

Potěšilo vás tedy vůbec něco na této sezoně?
Samozřejmě! Těší mě řada věcí. Nejvíce asi to, že jsem dal důvěru některým hráčům, kteří zde byli opomíjeni, nebo do mužstva přišli jako nováčci a ti se mi odvděčili výborným přístupem a výkony na hřišti. Těší mě i fakt, že se mi v závěru sezony konečně podařilo sestavit přesilovkovou formaci, která byla pro soupeře velkou hrozbou. Poděkovat musím Tomáši Vlachovi a Davidu Popkovi, kteří se během celé sezony starali o klub i věci kolem.

Co vás nejvíce mrzelo na této sezoně?
V týmu jsou jeden, dva hráči, kteří nepřistupují ideálně k tréninku, a to nemá dobrý vliv na celý mančaft. Ti kluci to ví a jestli v tom budou pokračovat, tak pro ně na hřišti už nebude tolik prostoru. Všichni, kteří byli na posledním turnaji, kde jsme zdolali vítěze soutěže z Mladé Boleslavi, se přesvědčili, že s dodržováním stanovené taktiky mohou myslet výše.

Jaké jsou plány pro příští sezonu?
Na to je příliš brzy. Ale už teď jednáme s několika odchovanci, kteří by se měli vrátit. I oni při některých návštěvách na trénincích viděli, že jdeme správným směrem. V červnu začínáme přípravu na suchu a na konci července jedeme po dlouhé době také na soustředění. Věřím, že příští sezonu budeme mezi postupujícími týmy.