Los jim tentokrát přisoudil beznadějně poslední celek tabulky Panthers Praha a první tým celkového pořadí soutěže Hlásná DDM Praha, kterou Nymburk již dokázal jednou porazit.

SKP Nymburk - Panthers B 3:3

Nymburští florbalisté opět potvrdili, že se jim proti týmům ze spodní části tabulky herně nedaří. Hosté, posíleni o několik hráčů prvního mužstva, dokázali smazat dvoubrankový náskok Nymburských a v úplném závěru dokonce sahali po všech bodech.

„Na soupeře jsme byli připraveni, ale naší hru jsme praktikovali pouze v první části. Dokázali jsme být důrazní, tlačit se do zakončení a napadat jejich rozehrávku. Pak ale přišel zlom. Byli jsme všude o krok později a najednou jsme ztráceli půdu pod nohama,“ viděl příčiny ztracených bodů trenér Nymburka Petr Krejčík.

„Hodně hráčů se od začátku sezony zlepšilo v taktickém chápání hry, což jim prospívá v samotných zápasech. Bohužel je ještě dost svěřenců, kteří nepracují stoprocentně na trénincích a to se pak ve větším měřítku odhaluje při ligových turnajích,“ povzdechl si po prvním mači nymburský kouč.

Branky Nymburka: Hampl (Hobort), Popek (Hüblbauer), Hobort (Vlach).

Hlásná B - SKP Nymburk 9:3

Pokud první utkání nymburských nepobralo příliš florbalové krásy a příznivci na tribunách se těšili výživnějšímu menu z řad polabského celku, museli být značně rozčarovaní předvedenou hrou SKP a to zejména v první třetině.

Utkání začalo ve vysokém tempu, ale jako kdyby se Nymburk nemohl po delší pauze vyrovnat s kvalitní hrou soupeře, který v první třetině utkání rozhodl o osudu celého zápasu, když první patnáctiminutovku vyhrál 5:0.

Ve zbytku střetnutí si zkušení Pražané pohlídali náskok a nedovolili špatně hrajícímu Nymburku jakýkoli náznak snížení velkého rozestupu.

„Ačkoliv jsme do zápasu chtěli vstoupit aktivně a těžit z chyb soupeře, nic z toho, co jsme si řekli v kabině, se nám nepodařilo naplnit. Nikdo z hráčů na hřišti nedokázal strhnout svým výkonem ty ostatní a tak tento výsledek jasně podtrhuje momentální rozpoložení celého týmu,“ poznamenal po utkání kapitán Nymburka David Popek.

Tým z Polabí je dvě utkání před koncem sezony na šesté příčce.

Nymburk: Jiránek, Pátek - Popek, Janouch, Škoch, Vlach, Hobort, Drobný, Hüblbauer, Drápalík, Petráš, Hampl, Langweil.

Branky Nymburka: Petráš (Drobný), Drobný (Hüblbauer), Petráš (Drobný).