Pro nymburské florbalisty začala nejdůležitější část sezony, ve které se rozhodne, zda se v příštím ročníku podívají o ligu výše nebo setrvají i nadále ve 3. lize.

Náročná a složitá cesta přiřkla hned na úvod Nymburku opět Benátky nad Jizerou, které se pohybují ve středu tabulky a Nymburk již jednou porazily. Jako druhý celek v pořadí byl herně se zvedající Tatran Střešovice Cannibals okupující předposlední příčku ligové tabulky

Benátky – SKP Nymburk 3:8

Začátek klání naznačoval vysokou úroveň, kde nebyla nouze o brankové příležitosti a tvrdé souboje, ale když Nymburk přečkal prvotní tlak domácích, udeřil sám. Tato branka hosty uklidnila a vlila na hokejky potřebný klid a jistotu, která vyústila v ofenzivní koncert.

Tento zápas si plnými doušky užíval každý hráč, ale přece jen jeden ho proměnil ve své gala představení, a to když se Martin Hobort blýskl třemi přesnými zásahy. „Díky větší touze, bojovnosti a vlastnímu přesvědčení jsme soupeře dokázali jasně přehrát a patřičně jim tak oplatit prohru z naší domácí palubovky.“ řekl útočník nymburského celku Jan Langweil.

Branky Nymburka: Popek (Kříž), Kříž (Černý), Hobort (Popek), Kondula, Hobort (Popek), Hobort (Popek), Kyncl, Langweil (Drobný). Třetiny: 1:2, 1:4, 1:2.

Střešovice Cannibals – Nymburk 4:5

Tatran nutil aktivním napadáním nymburské borce k častým ztrátám balónku a vytvářel si tím nemalé šance. Nymburk dlouho hledal cestu jak překonat hru Tatranu, a když jí našel, byla výhra o to sladší. S blížícím se závěrečným hvizdem Nymburk stupňoval tlak a po zásluze vyrovnal z hole Kříže pár minut před koncem. Nymburk byl v euforii, a když si po oddechovém čase vynutil závar v brankovišti domácích, kde se perfektně zorientoval Drobný a prostrčil balonek pod marně se natahujícím gólmanem Pražanů za brankovou čáru, nechal propuknout celou střídačku v gejzír neutuchající radosti.

„Během zápasu se k nám konečně poprvé v této sezoně otočila paní štěstěna čelem a my tak můžeme slavit plný bodový zisk. Musím pochválit oba naše gólmany, kteří v Benátkách mužstvo mnohokrát podrželi,“ hodnotil mač trenér nymburského celku Petr Krejčík.

Florbalisté nymburského SKP načasovali formu na správný čas, vždyť právě nyní se rozhoduje o postupujících. O skvělé výkonnosti hovoří i fakt, že Nymburk dokázal zvítězit šestkrát z posledních sedmi utkání. „Konečně se projevuje tréninková píle většiny hráčů. Je vidět pokrok svěřenců v řešení jednotlivých herních situacích a taktickém chápání hry oproti začátku sezony,“ dodal Krejčík.

Branky Nymburka: Kyncl (Kondula), Kyncl (Vlach), Langweil, Kříž (Černý), Drobný (Kondula). Třetiny: 2:2, 1:0, 1:3.

Nymburk: Jiránek, Pátek, Popek, Škoch, Kyncl, Vlach, Hobort, Štědrý, Drobný, Černý, Kodula, Langweil, Kříž.