Ondřej Fojta je klíčovým hráčem extraligového týmu florbalistů Sokola Mladá Boleslav. Reprezentant České republiky byl i účastníkem prosincového světového šampionátu v Praze a Ostravě, svoji výtečnou formu však po šampionátu prokazuje i v domácí extraligové soutěži. Jaké zážitky si odnesl ze světového šampionátu a jak vidí ambice Sokola Mladá Boleslav v play-off domácí extraligové soutěže?

Když se zpětně ohlédnete za prosincovým mistrovství světa, jaké hlavní pocity ve vás převládají?
Pocity jsou určitě krásné a celá ta akce je pro mě zážitek na celý život. Nastupovat před plnou halou českých fanoušků bylo něco, co mě vždycky dostalo, až mi z toho přebíhal mráz po zádech. Je jen škoda, že jsme nedosáhli na medaili. Byla hodně blízko.

Jaký byl návrat do extraligy po prožití takového vrcholného světového turnaje ?
Myslím si, že úplně normální, ničím zvláštní. Jenom diváci nechodí v takovém počtu, což je škoda a moc bych si přál, aby si florbal oblíbilo více fanoušků.

Ve Fortuna extralize se blíží závěr základní části, v níž už Boleslav první čtyřku nevybojuje. Jaké umístění týmu předpovídáte a jakého soupeře byste si pro čtvrtfinále přál?
Vlastní vinou si můžeme zato, že nebudeme v první čtyřce a nebudeme začínat doma, což je v play-off vždycky výhoda. Když uhrajeme povinné body, tak skončíme pátí a nejspíš půjdeme na Brno, což je soupeř, se kterým se dá hrát a je asi i nejpřijatelnější. Takže mým přáním je Brno.

Jaké ambice má váš tým v letošní extralize? V poslední době se mu příliš nedaří. Má vaše mužstvo na to, aby se konečně pokusilo o prolomení semifinálové závory?
Určitě máme tým na finále a já věřím tomu, že to letos může i vyjít. Moc bychom si to přáli.

Na půdě beznadějně posledního Třince jste vyhráli s odřenýma ušima a byl jste to vy, který svými dvěma góly přispěl alespoň k těsnému vítězství. Nedošlo z vaší strany k podcenění?
Měl to být jednoznačný zápas z naší strany. Nechci tvrdit, že jsme soupeře podcenili, ale po dvě třetiny jsme neodvedli odpovídající výkon. Třinec byl více než vyrovnaným soupeřem a jsem rád, že jsme dokázali v závěrečné části výsledek otočit v náš prospěch.

Na webových stránkách Boleslavského deníku si nevedete vůbec špatně v hlasování o nejlepšího sportovce Mladoboleslavska za rok 2008. Jak vnímáte tuto pozitivní věc a co byste vzkázal všem těm, kteří vám posílají své hlasy?
I když to moc nevnímám, tak mě samozřejmě přízeň v hlasování těší. A proto bych chtěl všem, co mi posílají hlasy, touto cestou poděkovat