BENÁTKY – NYMBURK 6:7

Před tímto utkáním byla na Nymburských znatelná velká touha po úspěchu, ale začátek zápasu nepřivodil nikterak oslnivý výkon z obou stran, jako tomu bylo při prvním střetnutí těchto celků.

Co zdobilo toto utkání především, bylo nasazení všech hráčů v každém souboji na hrací ploše, kde nikdo neustoupil ani o centimetr.

V prostřední části zápasu se podařilo Nymburku odskočit na rozdíl dvou branek, což se později ukázalo jako rozhodující.

„Před tímto turnajem jsme měli značné obavy z našeho herního projevu, protože účast na trénincích byla skutečně tristní, ale velkým paradoxem je fakt, že nám to možná i prospělo. Na všech byla znatelná pohoda a chuť si zahrát pohledný florbal a s trochou nadsázky nám mohla pomoci i skutečnost o nastalé změně kapitána, který právě svým vyrovnávacím gólem a herním projevem dokázal strhnout celé mužstvo k lepším výkonům,“ komentoval po utkání útočník Nymburka Jan Langweil.

Branky: 1. Drobný (Vlach), Černý (Havlíček), Drápalík (Krabs), Černý (Kavalír), Vlach (Škoch), Drobný, Říha. Třetiny: 3:3, 1:3, 2:1.

NYMBURK – DESPERADOS 14:3

Povzbuzeni výhrou nad rivalem z Benátek nad Jizerou, ale s vědomím, že jim budou chtít Pražané oplatit porážku z úvodu sezony, nastoupili hráči Nymburka do utkání, které mělo jen podtrhnout skvělý výkon z tohoto turnaje.

To co nastalo v prostřední části, zcela změnilo ráz tohoto zápasu. Nymburským se dařila kombinace a skvělým přechodem na soupeřovu polovinu podpořenou výtečnou a přesnou střelbou se dostal záhy do vedení o šest branek. To bylo až příliš na psychiku pražského celku.

„Tento zápas hodnotím jako jednoznačně nejpovedenější z celé sezóny. Samotné nás zarazilo s jakou lehkostí se dokážeme prosazovat, ale zároveň si uvědomujeme, že musíme zůstat stále na zemi, tvrdě pracovat a potvrdit tento výsledek v dalších zápasech sezóny, které máme ještě před sebou. Jsme moc rádi za těchto 6 bodů. Kluci dřeli a jsem na jejich (náš) kolektivní výkon skutečně pyšný.“ Komentoval po utkání Jan Drápalík.

Branky: Drobný (Drápalík), Říha (Kavalír), Říha (Černý), Drobný (Popek), Drobný (Popek), Langweil (Kavalír), Havlíček (Vlach), Langweil (Drobný), Černý, Říha, Říha (Černý), Havlíček, Hobort (Drobný), Popek (Langweil). Třetiny: 3:1, 6:2, 5:0.
Nymburk: Šmíd, Pátek, Popek, Škoch, Langweil, Drápalík, Hobort, Drobný, Říha, Havlíček, Kavalír, Krabs, Vlach, Černý.