Florbalisty Nymburka čekaly další tvrdé boje o body do ligové tabulky po bezmála měsíční pauze vynucené rozlosováním na začátku soutěže. Dostatek času tak dával ideální příležitost k přípravě na soupeře z prvních příček tabulky. Desperados Praha, kteří jsou na druhé příčce a FBI Přírodní vědy, se kterými má Nymburk zápornou bilanci co do počtu odehraných klání v minulých ročnících soutěže.

Desperados Praha – Nymburk 5:10

Utkání které mělo mnohé napovědět o připravenosti nymburského celku se začalo vyvíjet tím správným směrem pro SKP již na začátku první třetiny. Kvalita hry, do které přispívali oba soupeři, byla na vysoké úrovni a šance se přelévaly z jedné strany na druhou. Rozdíl, který však určoval stav v polovině utkání 1:7 z pohledu hostujícího celku, byl v dominanci nymburského gólmana Šmída, který svými zákroky doslova deptal útočníky pražských Desperados. V závěrečné třetině dokázal Nymburk soupeře dalšími přesnými zásahy srazit definitivně do kolen.

„V tomto utkání se k nám přiklonilo i tolik potřebné štěstí, které nám scházelo v uplynulých zápasech a my dokázali proměňovat takřka veškeré brankové příležitosti, které nám soupeř daroval. Tento zápas nám dodal mnoho sebevědomí do dalších utkání a pokud udržíme takto nastolené tempo, můžeme ještě promluvit do závěrečných bojů o postup z této soutěže, i když všichni dobře víme, jak náročný úkol před námi ještě stojí,“ prozradil po utkání útočník Nymburka Tomáš Říha, autor hattricku.

Branky Nymburka: Říha 3, Drápalík 2, Kavalír 2, Drobný, Černý, Havlíček. Třetiny: 1:3, 3:5, 1:2.

SKP Nymburk – Přírodní Vědy 1:1

Pakliže předešlé utkání se neslo ve znamení střelecké produktivity nymburského celku, tak to následující jím bylo pravým opakem. Nymburk se do soupeře zakousl se vší vervou a snažil se co nejdříve prolomit jeho dobře fungující defenzivu. Vědy, které po celou dobu zápasu aplikovaly pouze vyhazování balonků na soupeřovu polovinu nebo rychlé protiútoky, se ujaly po jedné z takto vyzkoušených akcí vedení. Od té doby jako by na palubovce existovalo pouze jedno družstvo. Nymburk podnikal jeden výpad za druhým a doslova ležel na soupeři, který jen stěží odrážel jeho útoky, ale výsledkem byly pouhé tři tyčky nebo výtečně chytající gólman hostí. V poslední třetině Nymburk ještě více vystupňoval ofenzivní snažení a zásluhou mu bylo vyrovnání na 1:1.

„Po tomto utkání cítíme velké zklamání, protože jsme věděli, že můžeme vyhrát. Dali jsme do toho opravdu všechno a bylo vidět, že soupeř již ke konci zápasu fyzicky odpadl, ale pokud nedokážeme proměnit i stoprocentní šance, můžeme být asi rádi za remízu. V několika případech nás podržel i gólman Pátek a nebýt jeho, mohli jsme i prohrát. Jako pozitivum však všichni vnímáme zlepšený herní výkon, na kterém můžeme do budoucna stavět,“ komentoval utkání střelec vyrovnávací branky Nymburka Jan Langweil.

Branka Nymburka: 1. Langweil. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0.
Nymburk: Šmíd, Pátek, Popek, Škoch, Drápalík, Hobort, Drobný, Černý, Šácha, Švach, Říha, Havlíček, Langweil, Kavalír, Krabs, Vlach.