Pak začala hlavní část turnaje, ve které si zahrálo celkem 24 dvojic systémem na dvě prohry. K vidění tak bylo mnoho krásných a dramatických zápasů. Překvapením byly zejména výkony Františka Pihery a Matyáše Jachnickiho. Tento mladý pár, který s beachvolejbalem teprve začíná koketovat, se svou obětavou hrou dokázal dostat až do bojů o celkové prvenství.

„Letní pohár začínal gradovat a všichni přítomní diváci i za přítomnosti livestreamových kamer se mohli těšit z posledních zápasů,“ uvedl Kamil Urban z poděbradského oddílu.

Do boje o třetí místo se nakonec dostal zkušený Miroslav Svoboda s parťákem Michalem Studničným a proti nim nastoupil rovněž velice zkušený Michal Bíza s mladičkým Adamem Štočkem. V souboji nakonec zvítězil pár Svoboda a Studničný, když porazil soupeře ve dvou setech. Ve finálovém zápase nastoupil Dominik Samec s Robertem Kufou proti páru František Pihera a Matyáš Jachnicki. Finále bylo přesně takové, jak ho mají nejradši všichni fanoušci volejbalu. Pro vyrovnanost hry se muselo rozhodnout až ve třetím zkráceném setu. Tie break se povedl lépe dvojici Pihera – Jachnicki, která se tak mohla radovat z prvenství.