Čelákovice - Modřice 5:5

Sérii výher rozehrála úvodní dvojka Flekač, Nesládek. V prvním setu jasně dominovala a vyhrála ho 10:2. Ani ve druhém nezaváhala a dokázala otočit z 5:7 na konečných 10:8 Neskládkovou razantní smečí. Druhý bod přidala první trojka Flekač, Holas, Nesládek po setech 10:8 a 10:6. Třetí bod zaznamenal Kolenský v singlu, když ve dvou setech porazil nadějného modřického M. Svobodu. Soupeř se dostal naposledy do vedení v odvetné první trojce. Srovnání stavu na 4:4 však zařídila druhá trojice D. Matura, Šafr, Andris a střídající Kolenský, když ve druhém ukončil razantním klepákem D. Matura. Asi v nejhezčím zápase dokázala odvetná dvojka Flekač, Nesládek pokořit reprezentační dvojici Rosenberk, Pospíšil. V prvním setu na devítkách ukončil Nesládek smečí na Rosenberka a ve druhém opět za stavu 9:9 nejdříve Nesládek zaútočil na Rosenberka a poté ho úspěšně zablokoval. Poslední dvojice D. Matura, Andris neunesla tíhu utkání a prohrála 1:2. Modřice si zhluboka oddechly a domácí získali zaslouženě bod, který by před začátkem utkání brali všemi deseti.

„Utkaní jsme měli ulehčeno, že nenastoupil Honza Hanus do singlu. Tak dobře rozehraný zápas musíme dotáhnout do konce. Jako zásadní chybu vidím, že nedokážeme opět vyhrát vloženou dvojici, anebo poslední dvojici kdy vedeme 6:4. Toto není o soupeři ale pouze o nás. A pokud takové chyby budeme opakovat, vyhrávat nebudeme,“ zhodnotil zápas trenér Čelákovic Martin Spilka.

Sled zápasů: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5. Čelákovice: Spilka, Flekač, Kolenský, Holas, Andris, Kalous, Nesládek, Löffelmann, Čuřík, D. Matura, Seidl.

Čelákovice B – SK Slavia Praha 6:0

Slávii dovolili domácí uhrát jen jeden set hned v úvodní dvojce, když prohráli první set 9:10. V dalších dvou však dominovali a vyhráli 10:4 a 10:7. Ještě i ve druhé dvojce se domácí zapotili v prvním setu a až na devítkách musel ukončovat Bareš kraťasem. Vítězně vyšly i obě trojky, a tak před prostřední částí byl stav 4:0. Krasojízda pokračovala i ve vložené dvojce kdy Frank, Hejtík a střídající Čuřík vyhráli 10:6 a 10:5. Konečnou podobu výsledku zařídil v singlu Kalous vítězstvím nad Šperlíkem 10:8 a 10:6.

„Čekal jsem větší bitvu, ale kromě první dvojky se nic podstatného nedělo. Zápas jsme měli plně pod kontrolou a můžeme se v klidu připravovat na následující duel s Čakovicemi,“ zhodnotil zápas kapitán Čelákovic Čenda Čuřík.

Sled zápasů: 6:0. Čelákovice: Frank, Bareš, Löffelmann, Čuřík, Seidl, Kalous, Hejtík.