Čakovice - Čelákovice 6:4

Čelákovice po nemastném, neslaném úvodu prohrávali již 0:4. Poté ke zteči zavelela vložená dvojice Šafr s Barešem. Po setech 3:10, když ukončoval Šafr kraťasem a 7:10 připsala první bod. Druhý zaznamenal Kolenský v singlu proti Kalousovi. Po prohraném prvním setu 10:5 zvýšil Michal obrátky a srovnal v druhém setu servisem o pásku na 1:1. Ve třetím to bylo drama. Nejdříve prohrával 7:5, aby vzápětí otočil n a 7:8. Na devítkách pak zahnal Kalouse do úzkých – 9:10. Snížil tak stav utkání na 4:2. Dramaticky se vyvíjel i zápas v odvetné trojce. Rozhodující trhák na 6:9 ve třetím setu zařídil D. Matrura klepákem a na 7:10 ukončil kraťasem. O srovnání stavu na 4:4 se zasloužila i druhá odvetná trojka vedená Spilkou. Ve dvou setech se vypořádala se soupeřem po setech 6:10 a 8:10. Závěrečné dvojky si však soupeř dokázal ohlídat a tak dva body zůstaly doma.

„S tak silným soupeřem prohrávat nula čtyři, to je vražda. Cením si toho, že jsme dokázali srovnat na 4:4, ale na víc jsme neměli,“ přiznal po zápase kapitán Čelákovic Martin Flekač.

Sled zápasů: 4:0, 4:4, 6:4. Čelákovice: Spilka, Flekač, Kolenský, Holas, Bareš, Löffelmann, D. Matura, Šafr, T. Matura, Seidl.

Milan Baroš v dresu Vigantic.
Hodně přísná? Baroš vyfasoval červenou, první po konci profi kariéry

Čelákovice - Karlovy Vary 2:6

Domácí drželi krok s favoritem jen v úvodu utkání. Po trojkách byl stav nerozhodný 2:2. Hosté pak sérií čtyř bodů ukázali, proč jsou v čele tabulky. Úvod se pro Čelákovice vyvíjel velmi nadějně. Po vyhrané první dvojce vedly totiž 1:0. To Flekač s Kolenským a střídajícím Nesládkem porazili Tolara s Hokrem 2:1 na sety. První set zařizoval v koncovce Flekač, který na 9:8 bodoval zatáčkou a na 10:8 ukončil smečí. Ve třetím výborně vyjížděl soupeřovy útoky a nakonec zakončil na 10:7. Výborně zahrála druhá domácí trojice ve složení Flekač, Šafr a Spilka. Ve dvou setech 10:9 a 10:7 vybodovala trojku vedenou Vankem s Kokšteinem a Tolarem. V prvním setu na devítkách domácí ukončili smečí přes Vankeho blok v druhém Spilka na sedmičkách úspěšně zablokoval útok Vankeho. To bylo ze strany domácích vše. Nedařilo se v prostřední části zápasu jak ve vložence tak i v singlu. Oba zápasy domácí prohráli ve třech setech. Odvetné trojky pak již nedokázaly odolat tlaku Karlových Varů.

„Do stavu 2:2 se jednalo o naprosto vyrovnané utkání. Bohužel nám nevyšla nepárová část, kterou jsme zvyklí vyhrávat. Celou zkázu podtrhla Maturova trojice, která delší dobu nejenom nepředvádí přesvědčivé výkony na hřišti ale i svým vystupováním otráví utkání spoluhráčům,“ zhodnotil zápas kapitán Čelákovic Martin Flekač.

Sled zápasů: 1:0, 1:2, 2:2, 2:6. Čelákovice: Spilka, Flekač, Kolenský, Holas, Bareš, Šafr, Löffelmann, Nesládek, D. Matura.