Druhý ročník byl oficiálně zahájen v pátek 11. října. Místem konání nebylo jako tradičně venkovní hřiště ZŠ TGM, ale kvůli předpovědi počasí jím byly tělocvičny nedaleké Základní školy Václava Havla.

Stejně jako v minulém ročníku se mladí poděbradští školáci utkávají ve dvou kategoriích (mladší 1. až 3 třída a starší 4. až 5. třída). V prvním kole poměřilo síly deset týmu z pěti základních škol z Poděbrad a okolí. Konkrétně Základní Škola T. G. Masaryka Poděbrady, ZŠ Libice nad Cidlinou, Škola JEDNA RADOST, Masarykova základní škola Dymokury a domácí ZŠ Václava Havla Poděbrady.

„V letošním ročníku se k těmto školám přidá také přípravka pořádajícího klubu Házená Poděbrady, jenž bude startovat v mladší kategorii (1. – 3. třída). Utkání stejně jako loni nebudou v úvodním třech kolech hrána na výsledek, pouze ve čtvrtém kole hráči obdrží medaile a poháry,“ uvedl trenér poděbradského oddílu házené Tomáš Vejvar.

V tělocvičnách Základní školy Václava Havla byly vidět známé tváře, které se zúčastnily již minulém ročníku Poděbradské školním ligy, někteří borci už dokonce začali navštěvovat tréninky v klubu Házená Poděbrady. Organizátory musel potěšit fakt, že právě u lehce zkušenějších kluků a holek bylo vidět veliké zlepšení oproti předchozím kolům, avšak ani noví účastnici se v jejich konfrontaci určitě neztratili. „Na všem dětech bylo vidět obrovské nadšení ze hry,“ řekl Vejvar.

Nový ročník obsahuje dvě novinky. První novinkou je to, že střelec branky musí po každém vsítěném gólu povinně střídat. Druhou novou věcí oproti prvnímu ročníku jsou shoot outs, neboli samostatné nájezdy. „Shoot outs se účastnili všichni hráči daného týmu včetně brankáře. Obě novinky se setkaly s pozitivními reakcemi,“ potěšilo poděbradského kouče.

Jak už se po skončení turnaje stalo tradicí, všichni zúčastnění obdrželi něco na zub.

„První kolo Poděbradské školní ligy je tedy minulostí, avšak všichni školáci už se určitě těší na další kolo, které se uskuteční na přelomu listopadu a prosince. Na závěr je třeba poděkovat všem paním učitelkám a pánům učitelům, již se svými žáky přijeli,“ dodal Tomáš Vejvar.