Premiérově se jelo s hromadným startem a na 5 km trati čekalo na posádky sedm obrátek. „Díky tomu, že se jelo na jedno dvoukilometrové kolo a zbytek kilometrové okruhy, to pro diváky na břehu byla atraktivní podívaná," řekl Martin Veleta, kormidelník nymburské posádky.

Hned první kategorie žen nabídla zajímavé souboje hlavně na obrátkách. V něm titul letošních šampiónek „dlouhotraťařek" získaly dračice z W.I.L.D. of Prague Slavia Praha před špičkově finišujícími DB Tragédkami a Sport FUN Kojetínem.

Veteránská posádka KVS Velkých Holek pak porazila mladé North All-Stars.

Kategorie Open představila osm posádek a opět atraktivní podívanou, ve které dominovala domácí sestava Dragonteamu stylem start – cíl. Na druhém místě dojeli borci z Pražského Výběru a bronzové medaile patří společenství ONV-Kojetín.

Návrat do ČP slavili veteráni 60+, kteří jsou v přípravě na MS v Szegedu.

Ve vloženém závodě smallboatů (desetičlené lodě + kormidelník, bubeník) posádek FUN na trati 2 km, který se jel na tři obrátky a dvě kilometrová kola závodilo celkem  sedm posádek ve dvou rozjížďkách. Zvítězila posádka TSUNAMI, před posádkou DRAGONTEAM PÍSTY a posádkou ŠKODOVÁCI.

Po vloženém závodě FUN týmu na 2 km následovala společná kategorie MIXů.  Tento, dle vyjádření diváků, nejvíce vzrušující závod, nakonec potěšil opět domácí fanoušky.

Šampionát měl ještě jednu premiéru – 1. mistrovství ČR na malých dračích lodích pro 10 pádlujících. Závodilo se na 2 km a historicky prvním šampiónem ČR stal opět Dragonteam Nymburk, který ve finiši dotahoval také opět stříbrný Pražský Výběr a bronz patřil Dračí legii Pardubice.

Nejrychlejší dračice pak byly v ženách W.I.L.D. a v mixech Oldies z Kojetína.