V Ostrožské Nové Vsi se jely jen tři závody v kategorii Open na tratích dlouhých 200 a 500 metrů a na dva kilometry. Na dvousetmetrové trati nymburská posádka zvítězila, když v cíli měla před druhým Pražským výběrem náskok dvou vteřin. Třetí místo bral Kojetín.

První byli Dragoni Nymburk také na pětistovce. Zde vyhráli o vteřinu a půl. „Konečně se nám podařilo na této trati vyhrát způsobem start – cíl. Od začátku jsme neponechali nic náhodě a ještě se nám náramně povedl finiš,“ uvedl k vítěznému tažení kormidelník nymburské posádky Martin Veleta. Na pěti set metrové trati skončil druhý opět Pražský výběr a třetí byla domácí Ostrožská Nová Ves.

Zlato Nymburk nezískal pouze na dvou kilometrech, kde dojel druhý. Vítězství získal Pražský výběr a třetí byl Kojetín. „Tady jsme si to prohráli sami. Prostě nám to nejelo, odjeli jsme to špatně,“ přiznal Martin Veleta.

Nymburská posádka se zúčastní ještě na začátku října mistrovství republiky na umělém kanálu v Račicích. „Letos žádný mezinárodní vrchol sezony nemáme. Měli jsme startovat na mistrovství Evropy v Kyjevě, ale nesehnali jsme dost financí, takže se šampionátu nezúčastníme,“ dodal kormidelník nymburské lodi.