Nejprve se jela trať 200 metrů, kde nymburská loď z rozjížďky postoupila rovnou do finále, kde i přes drobný handicap že jela pouze v osmnácti pádlujících (20 plná loď) vybojovala první místo o celou vteřinu před Pražským výběrem a posádkou Ostrožské Nové Vsi. Následovaly závody MIX, kde je povinnost mít v posádce minimálně osm pádlujících žen. Dragonteam se spojil s týmem GRC a jel pod názvem GRC Nymburk a dojel si pro 11. místo.

Pak byli na programu závody na 500 metrů. V kategorii OPEN opět v 18 pádlujících dojeli tentokráte pro druhé místo. „Tuto jízdu jsme bohužel nezvládli po taktické stránce. Ani mohutný finiš nám nedovolil proklouznout startovním polem lépe než na to druhé místo za posádku Pražského výběru a před posádku Kojetína. Toto umístění nás dost mrzí, protože víme, že jsme si to pokazili úplně sami. V kategorii MIX jsme si dojeli pro druhé místo, se kterým jsme velice spokojeni,“ řekl kapitán nymburské lodi Martin Veleta.

A hásledovaly dvoukilometrové tratě. V kategorii OPEN nymburští doplatili na nevalnou kvalitu a rozbitou loď a neschopnost pořadatele (ČADL) zajistit kvalitní lodní park. „Byla nám přidělena loď s poškozeným kormidlem, což se nám v poslední obrátce stalo osudným a neprojeli jsme obrátku dle našich představ a schopností. Ztratili jsme tím tak drahocenný čas,“ uvedl Veleta. „I přes potíže v obrátkách jsme si dojeli pro druhé místo za posádkou Pražského výběru, která nás předejela o dvě sekundy a před posádkou z Kojetína. V kategorii MIX jsme výbornou jízdou obsadili krásné čtvrté místo,“ dodal nymburský kapitán.

V celkovém bodovém součtu Dragonteam i přes drobné zaváhání na těchto dvou tratích vede Český pohár.