Na trati dlouhé dvě stě metrů nenašla nymburská posádka přemožitele a jasně zvítězila. Nechala za sebou posádku slovenského reprezentačního výběru, která je mistrem světa v posádkách z loňských Račic na trati jeden kilometr. Pozadu zůstala i loď Přerova.

Na dvoukilometrové trati skončila nymburská loď na druhém místě, když zaostala za vítězným Přerovem o dvě vteřiny. Třetí posádka Pražského výběru dojela dalších šest vteřin za nymburskou lodí. „Tady nám nevyšla taktika a nedařilo se nám na obrátkách,“ řekl člen nymburské posádky Martin Veleta.
Závod na nejkratší stometrové trati byl ještě o mnoho dramatičtější. „Tady záleží hlavně na dobrém startu,“ hlesl Veleta. Nymburk bral nakonec opět stříbro, když byl poražen o dvě tisíciny sekundy. „Jen pro představu – to jsou asi dva centimetry lodě. V cíli se řešilo asi dvacet minut, kdo vlastně vyhrál. A nakonec to byl Přerov,“ uvedl Veleta. „Pak jsem viděl i cílovou fotografii, ten rozdíl byl opravdu minimální.“

Třetí dojela opět posádka Pražského výběru. „Ještě bych chtěl říct, že to byly hrozně vyčerpávající závody. Bylo hrozné horko a vydali jsme se ze všech sil,“ uvedl člen nymburského Dragon teamu.

Pro nymburský tým to byla příprava před nadcházejícím mistrovstvím světa klubových posádek, které se bude konat v Makau. „Je to víkend na přelomu měsíců. Toto byla taková naše poslední prověrka před tímto vrcholným kláním. Teď nás čeká ještě soustředění,“ řekl Veleta. „Všichni doufáme, že nám bude co nejvíc fanoušků držet palce,“ přeje si za celou nymburskou posádku Martin Veleta.