Závodí se trati o celkové délce 5 km se sedmi obrátkami a netradičně v závodech českého poháru s hromadným startem posádek v každé kategorii (celé startovní pole lodí dané kategorie vystartuje najednou).  Převážně se dlouhé tratě jezdí se startem intervalovým (20 – 60 sec). Celkem je dosud přihlášeno čtyřicet posádek v kategorii Open, ženy, MIX (kde je minimálně osm pádlujících žen).

Premiéru v rámci České republiky a historii Českého poháru dračích lodí chystáme pro FUN posádky – starty malých dračích lodí tzv. smallboat, kde je pouze deset pádlujících (5 nalevo, 5 napravo + kormidelník a bubeník) a to na trati 2 km se třemi obrátkami. Dosud se malé lodě v českém poháru závodně nejezdily. Na mistrovství světa  dračích lodí se již několik let jezdí a závodí se ve všech kategoriích, na stejně dlouhých tratích jako klasické dlouhé dračí lodě (20 pádlujících + kormidelník, bubeník), u MIX smallboutu jsou jen čtyř pádlující ženy.

Dragonteam Nymburk bude startovat na trati 5 km v kategorii OPEN a MIX. Naskýtá se i pravděpodobnost startu na smallboutu na trati 2 km.
Přijďte povzbudit nymburskou posádku při obhajobě loňského vítězství na dlouhých tratích a při obhajobě celkového vítězství Českého poháru v dračích lodích.