Na soutěž v pódiových skladbách, která se do loňského roku jmenovala Poděbradská brána, přijelo 1503 závodníků z celé republiky, soutěžili ve 131 týmech. Na ploše se vystřídalo několik věkových kategorií od čtyřletých až po dospělé ženy a několik kategorií podle druhu a náročnosti  cvičení – step, aerobik team show, fitness team, zumba, pon pon´s, komerční aerobik.

„Pozvání na soutěž přijala  Česká televize , reportáž bude  vysílat ve Sportu v Regionech na ČT4 Sport 2. května odpoledne. Soutěž jsme také vysílali internetovou televizí TV.Com přímým přenosem, záznam soutěže tam vždy zůstává k nahlédnutí do dalšího ročníku," uvedla poděbradská trenérka Monika Sobotková.

Samozřejmě zde měly Poděbrady želízka v ohni. Šest soutěžních skladeb oddílu si přivezlo 5 x zlato a 1 x stříbro. Děvčata se skladbou China Town ve velké konkurenci opět zvítězila. Chvíli po nich i jejich mladší kolegyně ze skladby Na pláži ve stejné kategorii Aerobic Team získaly prvenství. Cheerleaders Falcon Team jako jediný zástupce kategorie Pon Pon´s získal zlato. Mladší Neon Zumba opět zlatá a Falcon Zumba 2013 na stříbrné příčce. Pak přišla na řadu Kovbojská škola a byla z toho opět zlatá medaile. „Snažíme se pro děti, trenéry a rodiče vytvořit vždy pěkný sportovní zážitek. Je jasné , že zvítězit nemůže vždy každý, ale od nás si i ten nejposlednější závodník odveze nějakou památku, letos náramek s logem soutěže a pohlednici," dodala Sobotková.