„V historii oddílu se v roce 2018 poprvé dva týmy probojovaly do první výkonnostní třídy Českého svazu aerobiku Fisaf a hned v tom samém roce si vybojovaly postup na Mistrovství Evropy a světa. Již toto byl pro nás splněný sen,“ zářila nadšením trenérka poděbradského klubu Monika Sobotková. „Na jaře jsme přivezly z mistrovství Evropy v Karlových Varech v kategorii kadetek titul mistryň Evropy a seniorky braly čtvrté místo. Nyní se můžeme pyšnit i titulem vicemistryň světa,“ radovala se Sobotková.

Děvčata se skladbou Kdo bude Dračí bojovník? si tentokrát vyměnila pozici z evropského šampionátu s týmem Xena, se kterým děvčata vedla velký souboj po celou soutěžní sezonu.

Tým startoval ve složení Kiki Mandousová, Aneta Bedrnová, Julie Vrchotová, Viktorie Hovorková a Nella Pozníková.
Seniorský tým ve složení Betty Kárová, Natálie Vinecká, Natálie Mikuličková, Natálie Kratochvílová a Barbora Hrodková si ve velké konkurenci australských a ruských týmů přivezl z mistrovství světa osmé místo.

„Děkujeme všem závodnicím za reprezentaci České republiky, Sokola, Středočeského kraje a města Poděbrady. Všem přítomným maminkám za velkou podporu. Trenérům Pavlíně Hlaváčové a Martinovi Perglovi za přípravu na této vrcholné soutěži,“ uvedla trenérka. „Děkujeme také za zájem a podporu Středočeskému kraji, městu Poděbrady a Sokolu Poděbrady,“ dodala.