Za zmínku stojí i to, že Mistrovství republiky bylo zároveň nominací pro závodníky 15 – 17 let na závody OH nadějí a z nymburských závodníků si účast vybojovali kanoisté Lukáš Bacílek, Petr Tettinger, Šimon Janďourek a kajakář Jiří Hradil. Tito sportovci budou v září reprezentovat naši republiku v Bratislavě, která je pořadatelskou zemí těchto závodů v roce 2019 a závodníky Masters to byl poslední test před Mistrovstvím světa jejich kategorie, které se bude konat týden po MS dospělých v maďarském Szegedu. Zúčastní se ho z našeho oddílu kajakáři Jiří Kraft, Čestmír Pokorný a kanoisté Ondřej Petr, Miroslav Podnecký, Pavel Semecký a Radek Soukup. Zároveň byla ukončena nominace závodníků na MS dospělých, které se uskuteční v maďarském Szegedu a pro České reprezentanty bude velice důležitým závodem, kde půjde nejen o mistrovské medaile, ale hlavně o nominaci na Olympijské hry 2020 v Tokiu. Z nymburských odchovanců budou startovat  Martin Fuksa, Petr Fuksa jr., Dan Drahokoupil, Jakub Špicar, Pavel Davídek a Dan Kořínek.

Všichni nymburští závodníci byli velice dobře svými trenéry připraveni. Pomohla tomu i závěrečná příprava začátkem července právě v Račicích.

V kategorii nejmladších „benjamínků“ byla nejúspěšnější Kristýna Kupcová, která získala 3 medaile, Adam Koula se dvěma medailemi a Jan Žirovnický s jednou medailí.

V kategorii žactva měl Nymburk dva suverény - Terezie Tettingerová získala 5 zlatých medailí a zopakovala tak svou letošní neporazitelnost ve své kategorii, a kanoistu Filipa Šafaříka, který také svými 5 zlatými medailemi, z nichž jednu získal v dorostenecké kategorii, potvrdil svou letošní neporazitelnost.

Radost udělali i Šimon Sehnal s Tomášem Doubravou, kteří postoupili v obou startech do prvního finále, což se kajakářským žákům již dlouho nepovedlo.

V dorostenecké kategorii kraloval Petr Tettinger, který získal též 5 mistrovských titulů.

V kategorii juniorů překvapil Lukáš Bacílek vítězstvím v C1 na 1000m a dařilo se i Tomáši Hradilovi, který získal titul v K1 na 1000, 500 a bronz na 200 metrů. Tento závodník po zisku čtvrtého místa na Mistrovství Evropy juniorů v K4 bude naši republiku reprezentovat na juniorském MS v Rumunsku, kde měl též startovat medailista z ME U23 Petr Fuksa jr., který dal přednost přípravě na MS dospělých.

Výsledky všech nymburských závodníků:

Benjamínci: Kupcová K. 2. a 3.místo, Koula A. 2.místo, Pokorný Č. 5. a 28.místo, Selingerová V. 2 x 26.místo, Veselá H. 13. a 14.místo, Steinmetzová K. 13. a 18.místo, Škrob M. 47.místo, Žirovnický J. 3. a 18.místo, Straková 7.místo, Hladíková B. 6.místo, Ščuková S. 5.místo, K2 Kupcová-Ščuková 3. a 5.místo, C2 Koula-Škrob 4. a 5.místo, K2 Pokorný-Žirovnický 4.místo, K2 Veselá-Steinmetzová  7.místo

Žáci: Tettingerová T. 3 x 1.místo, K2 Tettingerová-Sovová 2 x 1.místo, K2 Válková-Larischová 2 x 12.místo, Šafařík F. 2 x 1.místo, C2 Šafařík-Pták 2 x 1.místo, Hájek T. 2 x 2.místo, Pták Z. 4. a 7.místo, Papoušek Š. 9. a 11.místo, Hillebrant S. 13. a 15.místo, Pinkas Š. 17.místo, Sehnal Š. 10. a 14.místo, K2 Doubrava-Sehnal 6. a 9.místo, C2 Pinkas-Hájek 4. a 5.místo, C2 Hillebrant-Papoušek 2 x 6.místo, C4 Pinkas-Pták-Hillebrant-Hájek 2.místo

Dorostenci: Tettinger P. 2 x 1.místo, Janďourek Š. 3.,5.,6.místo, C2 Tettinger-Janďourek 2 x 1.místo, C4 Tettinger-Šafařík-Janďourek-Sedlák 1.místo, Kysilka M. 17. a 20.místo, K2 Kysilka-Kupec 14. a 17.místo, K4 Kupec-Kysilka-Dědič-Jarolim 9.místo, Kupec K. 25.místo

Junioři: Hradil J. 2 x 1.místo a 3.místo, Bacílek L. 1.,4.,5.místo, Papoušek J. 8.místo

Muži: C2 Bubanec-Drahokoupil 1.místo, K2 Kraft-Pokorný 4-místo

Veteráni: K1 Kraft J. 2 x 1.místo, Pokorný Č 2 x 2.místo, C1 Petr O. 2 x 1.místo, Semecký P. 1. a 2.místo, Bubanec P. 2 x 1.místo, Soukup R. 3.místo, Podnecký M. 4. a 5.místo, Smolík L. 1. a 2.místo, K1 Pošvicová 3. a 4.místo, K2 Pokorný-Kraft 1.místo, C2 Soukup-Podnecký 1.místo