Chůze, nohy a jejich potřeby si příchozí nechávali digitálně přeměřit na stanovišti podologie, kde podrobné informace sdílela podoložka Lenka Dvořáková. Pokud se návštěvníci chtěli dozvědět více o své kondici, stravování a získat doporučení, byla k dispozici podrobná diagnostická váha s odborným rozborem specialistek Aleny Mitušinové a Elišky Astlové.

Den prevence byl tématicky rozdělen na dva bloky – „Krůček ke zdraví I.“ a „Krůček ke zdraví II.“. První blok byl praktickou částí, kde bylo možné diskutovat o svém těle a jeho problémech s ohledem na zdravotní cvičení nejen s profesionální fyzioterapeutkou Lídou Rakovou z Českého Brodu, ale každý si mohl také vyzkoušet prakticky sám na sobě pohybové aktivity pro seniory s důrazem na koordinaci těla pod vedením Jarka Kučery nebo si zkusit velmi náročný trénink boxu vedený trenérem a aktivním závodníkem Agustinem Chreno.

První i druhý blok se vzájemně prolínaly odbornými, ale velmi srozumitelnými přednáškami, které se zaměřovaly na zdravou výživu, prevenci zdraví a udržování zdravého životního stylu.

Velmi zajímavá byla prezentace Bedřicha Šťastného o prevenci zraku, potřebných doporučeních nebo návycích.

„Dne prevence se zúčastnilo na šedesát osob bez rozdílu věku a jejich zpětná vazba byla velmi pozitivní, že takováto aktivita je velmi přínosná a bylo by užitečné, aby se stala pravidelnou,“ uvedla Starostka Sokol Milovice Olivie Rubášová. „Nejvíce hosté ocenili pohodovou atmosféru a dostatek času pro získání informací, které byly vždy směřovány individuálně. Děkujeme všem účastníkům, odborným poradcům, členům i nečlenům jednoty, kteří pomohli celou akci vymyslet, připravit a zorganizovat. Těšíme se na další podobné akce,“ dodal Rubášová.