„Konkurence byla veliká, vždyť v Pardubicích se sešlo víc jak 300 plavců z 62 oddílů," uvedl předseda nymburského oddílu Michal Hrstka.

Lokomotivu Nymburk reprezentovala dvojice: Klára Kotrmanová a juniorský reprezentant David Noll.

David na svých motýlkářských a kraulových tratích předvedl to nejlepší a ze všech šesti rozplaveb postoupil do finálových závodů. Přemožitele nenašel na tratích 200 m kraul, 50 m a 100 m motýlek. Právem získal titul republikového šampióna. „Svá vítězství ještě okořenil nádhernými osobními rekordy," podotkl Hrstka.

Do sbírky pak přidal ještě dvě druhá místa, a to na tratích 50 m a 100 m kraul.

Klára Kotrmanová startovala v náročných disciplínách 400 m polohový závod a 200 m motýlek. V první disciplíně skončila čtrnáctá, ve druhé byla patnáctá. „Bez ohledu na umístění je to úspěch, protože již jenom samotná nominace na šampionát je úspěch," zdůraznil Michal Hrstka.

Letní mistrovství ČR je již minulostí, která se zapíše zlatým písmem do historie Lokomotivy Nymburk. David Noll se stal nejúspěšnějším plavcem oddílu a právem se zařadil k dalším historicky úspěšným plavcům, jako byl Jakub Řehák či Tomáš Havránek.

„Molo by se zdát, že Davidovi konečně začínají prázdniny, ale opak je pravdou. Nyní se zúčastní reprezentačního soustředění ve Strakonicích, které je završeno otevřeným mistrovstvím ČR. Poté navazuje druhé, které je cílenou přípravou na Evropské hry mládeže v Tbilisi, kam David odlétá na koni července," dodal Hrstka.