Podmínky pro závod byly velice těžké, mělčina, víry, balvany, netradiční vystupování při přebězích, to vše ztěžovalo podmínky při závodě dlouhém dvacet čtyři kilometrů.

„V místě závodu oba naši závodníci měli objednané lodě, ale bohužel Ondra Petr dostal loď až těsně před závodem, čímž mu nezbylo moc času na seznámení se s tratí. Přesto závod zvládl skvěle a stal se mistrem světa ve své kategorii,“ uvedl předseda Lokomotivy Josef Fuksa. „Obtížnost závodu byla opravdu značná o čemž svědčí i to, že závod nedokončilo pět závodníků,“ přidal Fuksa.

Ondřej Petr zářil po dvou skvělých úspěších spokojeností. „Je to příjemné, ale stále stojím nohama na zemi,“ usmál se sympatický kanoista Lokomotivy Nymburk.

Čestmír Pokorný měl svůj závod ještě složitější, jelikož v jeho kategorii startovalo více než čtyřicet závodníků. „Po skvělém začátku a bojovném výkonu dokončil závod na čtrnáctém místě což byl výborný výsledek. Nutno podotknout, že Čestmír startoval v maratonském závodě poprvé,“ řekl na jeho adresu předseda nymburského oddílu.

Po celou dobu se o nymburské závodníky staral a zároveň koučoval Jaroslav Radoň, nymburský odchovanec, který v současnosti pracuje jako reprezentační trenér portugalských závodníků.

„Za zmínku stojí i to, že se naši závodníci setkali s portugalským závodníkem Silvestrem, který trénoval tři týdny v Nymburce na naši loděnici a byl účastníkem olympijských her v Atlantě v roce 1996,“ řekl Fuksa. „Na závěr nutno poděkovat městu Nymburk, které pomohlo s finančním zabezpečením obou sportovců,“ dodal. (mal)