Příjemné počasí avizovalo slušný počet jezdců a pořadatelé se nemýlili. Na start se postavilo přes 400 závodníků a kromě nich na dětských tratích na hřišti v Semicích jelo více jak 80 dětí. Dá se říci opravdový cyklistický svátek.

Na startu byl i vedoucí muž Českého poháru a favorit závodu Jan Hruška (Cyklotrénink), který však na čtyřicátém kilometru měl a závod nedokončil. V neděli ovšem i přes bolestivá zranění vyhrál už maraton ve Vrchlabí.

Trať dlouhá 102 km byla proti loňsku ztížena a jela přes dva největší vrcholy Píseckých hor, tradičně přes Jarník a poprvé v historii přes Mehelník.
Maratón se jel na dvou okruzích, když ten druhý byl prodloužen o technické pasáže. Většinu závodu strávil ve vedení Bečka, který byl právě v těžkém závěru pohlcen dvojicí Jobánek a Vokrouhlík. O vítězi se nakonec rozhodlo v posledním stoupání. Zde měl více sil Jobánek, na vrchařskou prémii si vytvořil náskok a přijel si tak pro letošní druhé vítězství v maratónském ČP. Jobánek se tak před posledním mistrovským závodem v Sudetech dostal zpět do vedení v průběžném hodnocení Českého poháru.

„Závod se pro mě nevyvíjel příznivě. Dlouhou dobu byl v úniku Bečka, kterému tento typ závodu vyhovuje a měl slušný náskok. Až když jsme najeli do těžších pasáží, tak se rozestup začal zmenšovat. V posledním kopci jsme Bečku dojeli a cítil jsem, že dochází síly i Vokrouhlíkovi. V závěrečné pasáži převážně z kopce jsem jel naplno a před nájezdem do Semic si vytvořil dostatečný náskok. Ten my nakonec stačil,“ řek po závodě spokojený Jan Jobánek z Merida biking team, když trať absolvoval těsně přes čtyři hodiny, zatímco poslední jezdec potřeboval na zvládnutí tratě více jak osm hodin.

Výsledky Galaxy Cyklošvec maraton v Písku Semicích:
Muži: 1. Jobánek (Merida Biking Team) 4:02:56 hod., 2. Vokrouhlík (Factor Bike) + 0:30 min., 3. Bečka (Factor Bike) + 2:26, 4. Trunschka (Česká spořitelna MTB) + 5:24, 5. Hlaváč (Apache bike) + 13:40.

Ženy: 1. Krnáčová (Subway Unibon Marin) 4:51:41, 2. Čuříková (Veus Vyškov) + 10:40, 3. Radová (Studio 2001) + 12:49.

Trasa B – 45 km: 1. Soukup (Galaxy Jistebnice 01:45:10.2, 2. Gladiš (Ghost Mojekolo.cz) 01:45:13.5, 3. Svorada (ČS MTB) 01:48:45.0, 4. Cvengoš (Bike Ranch Team) 1:48:48.2, 5. Vágner (Factor Bike Team) 01:49:34.0.

Ženy: 1. Kubáčová (Merida bikeranch) 02:05:08.6, 2. Martinicová (Cyklotrenink.com) 02:09:45.0, 3. Bártová (Prachatice) 02:14:55.5.