Lokomotivu Nymburk na tomto závodě reprezentovalo dvaatřicet mládežníků. „To je velice potěšující a stále se rozšiřující základna, hlavně z řad mládeže signalizuje, že tento velice úspěšný sport se dostává do podvědomí lidí na přední místo zájmu pro mimoškolní aktivity svých ratolestí," uvedl předseda nymburské Lokomotivy Josef Fuksa.

Poprvé se na tomto závodě od rozdělení republiky utkali sportovci Slovenska a České republiky, takže se porovnávala sportovní úroveň mládeže obou republik, což bylo ku prospěchu trenérům, ale i funkcionářům.

Pro závodníky České republiky tento závod znamenal i možnost nominování se na mezinárodní juniorskou regatu, která se koná v Piešťanech.

Členové Lokomotivy Nymburk, kteří měli možnost se nominovat na juniorskou mezinárodní regatu, byli hendikepováni zdravotními vyrózami, kajakář Volák nemohl startovat vůbec. I přes tyto nepříjemnosti se podařilo Petru Fuksovi jr., Danovi Kořínkovi, Jakubovi Černému a Adamovi Holenkovi nominovat se do reprezentace České republiky.

„Z výsledků benjamínků je patrno, že již i ti nejmladší jsou schopni dosahovat výsledků, které je opravňují následovat své oddílové kamarády, kteří již reprezentují naši republiku," řekl předseda Lokomotivy. „Poděkování patří též rodičům, kteří pomáhají s dopravou na závody a s pracemi na údržbě lodí a loděnice," dodal spokojený Josef Fuksa.

Výsledky nymburských závodníků

1. místo: Petr Fuksa jr. – Dan Kořínek v C2 junioři 1000 m
2. místo: Petr Fuksa jr. v C1 junioři 100, 500, 200 m
2. místo: Adam Holenka – Lukáš Franěk C2 1000 m dorostenci
1. místo: Terezie Tettingerová K1 500 m benjamínky
2. místo: Terezie Tettingerová K1 1000 m benjamínky
2. místo: Petr Tettinger C1 1000,200 m benjamínci
3. místo: Matouš Kysilka K1 1000 m benjamínci
4. místo: Kryštof Kupec K1 1000 m benjamínci