„Když jsme se dozvěděli, že Bauera nepustí zranění, tak jsme museli reagovat a hledat náhradu. Po řadě analýz jsme se rozhodli povolat Beneše. Byla to pro nás nejlepší volba. Hledali jsme někoho do defenzivy a to Dominik splňuje. Navíc je schopen zahrát na více postech, takže získáváme velmi komplexního hráče,“ okomentoval pro Český florbal změnu trenér Petri Kettunen.

Lodivod české střídačky navíc vidí i další výhody angažování dvacetiletého odchovance ústeckého florbalu. „S týmem je dlouhou dobu a na všech akcích se prezentoval dobrými výkony. Byl s námi i na EFT v Plzni a jen velmi těsně se nevešel do finální nominace.“

Beneš před sezonou přestoupil do Mladé Boleslavi a má za sebou už několik cenných triumfů. Tím největším je světový juniorský titul z kanadského Halifaxu. Letos pravidelně nastupoval v reprezentaci, s níž byl na všech akcích. Celkem odehrál sedm duelů a skóroval při premiéře proti Slovákům, pak také proti reprezentaci Polska na zářijovém Polish Open a na nedávném plzeňském Euro Floorball Tour zaznamenal první českou trefu na turnaji.

Národní mužstvo se nyní přesune do Kladna, které má na florbal perfektně uzpůsobenou halu Bios. Do dějiště světového šampionátu odlétá národní tým 1. prosince a v základní skupině narazí na celky Německa, Švýcarska a Norska.

Aktuální nominace reprezentace mužů na MS

Brankáři: Lukáš Bauer (Florbal MB), Martin Beneš (Sparta Praha).

Obránci: Dominik Beneš, Jakub Gruber, Lukáš Punčochář (vš.Florbal MB), Jiří Besta, Ondřej Vítovec (oba 1. SC Vítkovice), Martin Kisugite (Floorball Köniz, Švýc.), Ondřej Němeček (Tatran Střešovice).

Útočníci: Marek Beneš, Matěj Havlas, David Šimek (vš. Tatran Střešovice), Adam Delong, Matyáš Šindler (oba 1. SC Vítkovice), Filip Forman (FbŠ Bohemians), Adam Hemerka (Florbal MB), Mikuláš Krbec (Sparta Praha), Filip Langer (FBC Kalmarsund, Švéd.), Tom Ondrušek (Florbal Chodov), Josef Rýpar (Linköping IBK, Švéd.).