Čeká vás závod na olympijských hrách. Jak se na klání nejlepších závodníků z celého světa těšíte?
Prakticky každý rok závodím na Mistrovství světa a tudíž jsem na velká světová klání zvyklý. Ale Olympijské hry to je úplně něco jiného. Nasát olympijskou atmosféru je sen každého sportovce a já jsem rád, že se mi něco takového povedlo.

Jaké jsou vaše ambice a cíle před odletem?
Nikdy mi nebyli sympatičtí sportovci, kteří po celoroční tréninkové dřině řeknou, že účast je pro ně úspěch. Já jsem samozřejmě také šťastný, že mohu na OH startovat, ale po loňském čtvrtém místě na MS v Szegedu je náš cíl olympijská medaile.

Jak vypadala příprava na vrchol sezony?
Příprava proběhla především po zdravotní stránce hladce, což je vždy nejdůležitější faktor tréninku. Čtrnáct dní jsme strávili na vysokohorské přípravě v Livignu v Itálii, kde byl objem tréninku relativně vysoký. Po tomto  kempu jsme ladili formu především v Račicích.

Váš kolega z nymburského oddílu Pavel Davídek měl na olympiádě také startovat, ale nakonec bude v roli náhradníka. Co na to říkáte?
Samozřejmě mě mrzí, že Pavel o Olympijské hry přišel, protože ho považuji za jednoho z nejsvědomitějších sportovců vůbec a navíc je to závodník z nymburského oddílu a prakticky jsem s Pavlem vyrůstal. Bohužel okolnosti jsou takové, jaké jsou a Pavel je pouze v roli náhradníka. Nicméně jsem přesvědčen, že svým tréninkovým přístupem se dalších Olympijských her bez problémů zúčastní.

Máte za sebou vydařené mistrovství Evropy, kde jste získali zlato. Je to pro vás zavazující vzhledem k závodu na olympiádě?
Titul mistrů Evropy pro nás v letošní sezoně bylo něco navíc, stejně jako dvě vítězství na Světovém poháru v Duisburgu.  Svazující to rozhodně není, naopak s námi musí soupeři počítat a nám to dodalo obrovské sebevědomí pro OH.

Budete před závodem hodně nervózní?
Být nervózní před závodem je na takovéto úrovni zcela běžné a myslím si, že je potřeba být trochu nervózní, ale zároveň plně koncentrovaný. K tomu mi dost pomáhá Jarmila Barešová, což je můj osobní psychologický kouč a tudíž jsem připraven i po této stránce

Kdo z české výpravy by podle vás mohl získat nějakou medaili?
Pevně věřím ve zlatou medaili skifaře Ondřeje Synka, se kterým jsme se v letošním roce strávili čtrnáct dní na běžkách v Itálii v Livignu. Dále favorizuju Mirku Knapkovou, Báru Špotákovou, Jardu Kulhavého, Davida Svobodu a samozřejmě nás a kanoistický čtyřkajak.