Závodit se začalo již v pátek a to na trati 2 km ve všech kategoriích. Nymburk měl zastoupení v kategorii  Premier Open a Premier MIX, kde musí být dle pravidel minimálně osm pádlujících žen.

Nymburský tým posílili  účastník letošní olympiády v Londýně Jaroslav Radoň, Martin Fuksa – mistr světa a Evropy v kategorii kanoe jednotlivců, a Vojta Ruso, účastník mistrovství Evropy a světa, který byl vyhlášen jako nejlepší sportovec regionu za rok 2011.

„Již během prvních metrů v závodě na 2 km jsme dali jasně najevo, kdo je favoritem závodu," řekl Martin Veleta, kapitán nymburské posádky. „Šli jsme si šli tvrdě za vítězstvím a obhajobou titulu Mistrů republiky," řekl.

Výsledky: 1. Dragonteam Nymburk, 2. Pražský Výběr, 3. Moravian Dragons Přerov.

„V kategorii MIX potvrdilo Znojmo svoji výkonnost na této trati a nenechalo si vzít vítězství," řekl Veleta.

Výsledky: 1. Draci Znojmo, 2. Dragonteam Nymburk MIX,  3. Pražský výběr MIX.

„Výhrou v semifinále jsme si zajistili postup do finále mezi šest nejlepších mixových posádek z celkového počtu 40 přihlášených lodí. Ve finiši jsme do závodu dali maximum a finále na trati 200 m vyhráli. ," řekl Veleta.

Výsledky: 1. Dragonteam Nymburk MIX, 2. Draci Znojmo, 3. Pražský výběr MIX.

„Ve finále na trati 500 metrů jsme nechtěli nechat nic náhodě a hned od startu jsme obsadili přední pozice.Velice slušným výkonem v trati jsme si čelní pozice udržovali a ve finiši jsme bohužel pouze nestačili na posádku Draků Znojmo," litoval kapitán nymburské lodi.

Výsledky: 1. Draci Znojmo, 2. Dragonteam Nymburk MIX,  3. Pražský Výběr MIX.

Další den měl na programu jízdy v kategorii ženy a OPEN na trati 200 a 500 metrů. „Ve finálové jízdě se nám start opět velice povedl a skvělým předvedeným výkonem jsme trať na 200 metrů s přehledem vyhráli.

Výsledky: 1. Dragonteam Nymburk, 2. Moravian Dragons Přerov, 3. Pražský výběr.

Poslední tratí bylo 500 metrů.   „Vyhráli jsme s převahou trať 500 metrů a stali se tak trojnásobní vítězové na mistrovství ČR v dračích lodích. Zopakovali si tak loňský výsledek v počtu získaných titulů v kategorii OPEN.

Výsledky: 1. Dragonteam Nymburk, 2. Pražský výběr, 3. Dračí legie Pardubice.

„S obrovským bodovým náskokem, který pohár dračích lodí ještě nepamatuje, jsme zvítězil v Českém poháru. Již před posledním závodem jsme měli náskok 51 bodů a vítězstvím na všech třech tratích jsme tuto pozici jasně upevnili. Potvrdili jsme tak, že jsme stálá absolutní špička v ČR, která slaví úspěchy i na mezinárodních závodech, mistrovství Evropy a světa, jako tomu bylo i v letošním roce začátkem prázdnin v kolébce dračích lodí na MS v Hong Kongu, kde jsme získali dvě  stříbrné a jednu bronzovou medaili," byl spokojený Veleta. „Chtěli bychom poděkovat všem našim přímým i nepřímým sponzorům, i když jich není mnoho a všem příznivcům za podporu. TJ Lokomotiva za zázemí které nám poskytuje. Bez tohoto bychom nebyli tam kde jsme," nezapomněl na ostatní kapitán nymburské posádky.