Velká překvapení se nekonala
Šampionát nepřinesl žádné větší výsledkové překvapení. Podobně jako u mužské kategorie je dominance Čechů na mezinárodních akcích výrazná. Jedinou disciplínou, kde nemají favorité jistotu, je disciplína jednotlivců. V celkovém součtu Češi v Nymburce naprosto deklasovali zbytek startovního pole.
„Je to obrovský úspěch. Úplně stejné to bylo z pohledu medailových umístění před dvěma lety a my jsme doufali, že to zopakujeme. A povedlo se,“ byl nadmíru spokojený prezident mezinárodní nohejbalové federace UNIF i Českého nohejbalového svazu Kamil Kleník.
Korejci šampionát pořádně oživili
Příjemným překvapením bylo vystoupení jihokorejských mladíků. V posledních letech tradiční účastník seniorských šampionátů vyslal na juniorský šampionát svou výpravu vůbec poprvé a premiéra to byla nadmíru povedená. V singlech a trojicích si zahráli finále proti Čechům. I ve dvojicích měli na dosah senzaci, když opět proti Čechům prohráli semifinálový zápas až ve třetím rozhodujícím setu nejtěsnějším rozdílem 11:9.
„Korejci byli v této věkové kategorii na šampionátu poprvé a byli výborní. Za všechno mluví tři medaile, které získali. Odsunuli za sebe další týmy, které pomýšleli na medaile. Jejich zápasy byly moc pěkné,“ řekl Kleník.
Na mistrovství hrály týmy ze tří kontinentů
Z hlediska účasti bylo letošní mistrovství světa žen a juniorů historicky nejpočetnější. Divákům se představilo celkem dvanáct výprav ze třech různých kontinentů. Do Nymburka dorazily například i výpravy Kolumbie, Indie a Iráku.
Dohromady se ve Sportovním centru odehrálo sto padesát osm zápasů a cestu do hlediště si našlo 749 diváků.
Medailová umístění
JUNIOŘI
Jednotlivci
1. Česká republika
2. Jižní Korea
3. Rumunsko
Dvojice
1. Česká republika
2. Slovensko
3. Jižní Korea
Trojice
1. Česká republika
2. Jižní Korea
3. Slovensko
ŽENY
Jednotlivci
1. Maďarsko
2. Švýcarsko
3. Česká republika
Dvojice
1. Česká republika
2. Maďarsko
3. Švýcarsko
Trojice
1. Česká republika
2. Švýcarsko
3. Maďarsko
VLADIMÍR MALINOVSKÝ
MARTIN TON