Co je víc? Juniorský mistr světa? Nebo vítěz  v anketě O nejlepšího sportovce Nymburska v mládežnické kategorii? Nebo Hvězda deníku, kterou vybírali čtenáři? Na to se můžete nyní ptát rychlostního kanoisty Lokomotivy Nymburk Martina Fuksy, který se těmito trofejemi může pyšnit. Ten se chce dostat na letní olympijské hry do Londýna. „Chtěl bych se tam nominovat,“ usmíval se po vyhlašování nejlepších sportovců sympatický mladík  Martin Fuksa.

Takže co je víc?
Abych řekl pravdu, tak pro mě je víc titul mistra světa. Ale samozřejmě mě těší, že jsem Hvězda deníku a nejlepší junior, za to jsem strašně moc rád.

Takže vás těší i ocenění vašich fanoušků?
Samozřejmě to těší a jsem za to hrozně moc rád. Hlavně chci poděkovat všem, kdo mi poslal hlasy.

Co říkáte tomu, že anketu vlastně opanovali rychlostní kanoisté. Vy jste kraloval mezi juniory, Vojtěch Ruso pro změnu mezi dospělými.
Co na to říct? Jsem hrozně rád, že to tak je. Je to můj sport a přeji si, ať je to tak dál.

Kdo byl pro vás největším konkurentem v kategorii mládeže?
Těžko říct. Ale myslím, že v Nymburce další mistr světa nebo Evropy není. Tak nevím.

Jaké jsou vaše hlavní cíle pro letošní rok?
Je to určitě donominace na olympijské hry v Londýně. A tam bych se chtěl nominovat.

Co říká vašim velkým úspěchům váš otec, který má ve své sbírce také nepřeberné množství trofejí a vítězství? Vy vlastně jdete v jeho šlépějích…
Přesně tak. Jak taťka tak děda jsou naprosto spokojení a jsou moc rádi, že se nikde neflákám po nocích a že na sobě makám. A také chci dokázat to, po čem sním.