VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čas zahrál volejbalistům do karet

Nymburk – Volejbal. Nebo také odbíjená. Sport, který pochází ze Spojených států a hrají ho ženy i muži. Populární je po celém světě, česká kotlina nemůže být výjimkou.

21.9.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/archiv

Ani na našem okrese nechybí řada klubů, kde se tento sport provozuje. Ať už rekreačně nebo závodně. A nejlépe jsou na tom v Nymburce. Zde mohou diváci chodit na první ligu mužů a druhou ligu žen. Nedílnou součástí klubu Volleyball Nymburk jsou také mládežnické týmy. Ale popořádku…

Volejbal v Nymburce se datuje již do úplných začátků volejbalu v Čechách, tj. od roku 1921. Novodobá historie má dvě zásadní období – první spadá do období působení významné osobnosti volejbalu v Nymburce pana Otakara Blažka. Toto období 1960 – 1998 bylo velice úspěšné, kdy se v Nymburce několik let hrála nejvyšší soutěž mužů. Druhé zásadní období bylo nastartováno v roce 2006 nynějším předsedou klubu Vojtěchem Věchtem. Po příchodu Jindřicha Licka z trenérských angažmá u extraligových týmů zpět do Nymburka se klub reorganizoval a začal se systematickou výchovou mládeže až po dospělou kategorii.

Mezi klenoty klubu v minulosti patřili reprezentanti České republiky – Karel Jeřábek, Cyril Krejčí, Zdeněk Haník starší, Jaroslav Hlinka, Martin Nečas. Nyní jsou hvězdami v kádru mužů bývalý reprezentant Zdeněk Haník mladší, Jan Pavlíček (mistr Evropy do 19 let). V týmu juniorek je nyní největší hvězdou juniorská reprezentantka Kristýna Šustrová.

V současné době je klub zaměřen především na sportovní výchovu dětí a mládeže obou kategorií – dívky i chlapci. „Jednotlivých družstev je v našem klubu v současné době deset. Tyto týmy hrají buď republikové, nebo krajské šestkové soutěže. Dále mladší děti hrají minivolejbal (trojky, dvojky), který je velice populární. Beach volejbal také nezůstává stranou a děti se účastní kempů i turnajů. V našem klubu nyní trénuje a hraje dvě stě patnáct volejbalistů a volejbalistek,“ říká předseda oddílu Vojtěch Věchet.

Každá sezona je financována z různých zdrojů a řídí se rozpočtem klubu na každou sezonu zvlášť. Jeden ročník vychází v průměru asi na 1,3 milionu korun. Děti platí pravidelné měsíční příspěvky na činnost.

Volleyball Nymburk se od počátku fungování v roce 2006 dostal do podvědomí široké nymburské veřejnosti i okolí Nymburka. „Skvělou práci odvádějí především trenéři u nejmladších dětí, kterým se daří děti i rodiče přilákat svým nadšením a hravou formou sportování. Odezva rodičů je velice pozitivní a pro všechny z nás příjemnou odměnou,“ je s fungováním spokojený Věchet.

Finance jsou nezbytným předpokladem pro fungování klubu. Rozpočet klubu je složen z několika zdrojů. Základ a nezbytným předpokladem pro fungování klubu je podpora od města Nymburk. Dalším zdrojem jsou klubové příspěvky od dětí a dalším zásadním zdrojem jsou vlastní akce klubu a dary a příspěvky od partnerů klubu. 

Konkurence a nabídka jednotlivých sportů je v Nymburce velice pestrá. „Nemáme žádnou speciální nabídku, máme ale to nejdůležitější, schopné trenéry dětí, kteří dokážou děti zaujmout,“ říká předseda. „Příprava v nejmladších kategoriích je zaměřená na všeobecnou sportovní výchovu a hry. Teprve v pozdějších kategoriích začíná převládat volejbal. Jsme hrdí na to, že k nám rodiče mají důvěru a odezva je mezi nimi pozitivní, protože většina dětí u nás zůstává a hraje dál volejbal,“ uvedl Vojtěch Věchet. 

Spolupráce se školami je úzká, klub nemá přímý vztah k žádné škole. Ale… „Jsme samostatný sportovní klub a bez spolupráce s jednotlivými školami nelze příliš fungovat. Proto se školami spolupracujeme a také si vzájemně pomáháme. Spoluorganizujeme sportovní školní volejbalové soutěže a podobně,“ objasnil situaci šéf klubu. 

Výkladní skříní téměř každého klubu je A – tým. Ten mužský loni tápal. „Po předchozích dvou třetích místech jsme loni skončili poslední a sestoupili jsme do druhé ligy. Čas nám však zahrál do karet a po komunikaci mezi jednotlivými kluby se nám na poslední chvíli podařilo získat první ligu mužů zpět do Nymburka, kdy nám svoje místo přenechal tým VK Choceň. Štěstí nám tudíž přálo mimo sportovní kolbiště,“ usmál se Věchet.

Tým se nyní poměrně zásadně mění a především omlazuje. Nadcházející sezona bude opět velice náročná. „Necháme se překvapit, jakou hru budeme schopni produkovat. Cílem týmu je boj o play off, to znamená o první osmičku. Mezi výrazné posily by měli patřit Zdeněk Haník mladší (bývalý reprezentant ČR), Jan Pavlíček (mistr Evropy do 19 let), Dominik Grus a Martin Hudák (z extraligových Benátek),“ dodal Věchet. 

Muži – 1. liga (vše hala ZŠ Komenského)
pá 29. 9. Nymburk – Tesla Brno ⋌19:45 
so 30. 9. Nymburk – Beskydy ⋌18:00
pá 20. 10. Nymburk – Turnov ⋌19:45
so 21. 10. Nymburk – MFF Praha ⋌17:00
pá 10. 11. Nymburk – ČZU Praha ⋌19:45
pá 24. 11. Nymburk – SK Brno ⋌19:45
so 25. 11. Nymburk – Staré Město ⋌17:00
pá 15. 12. Nymburk – Dobřichovice ⋌19:45
so 16. 12. Nymburk – Velké Meziříčí ⋌17:00
pá 19. 1. Nymburk – ČZU Praha B ⋌19:45
so 20. 1. Nymburk – EGE České Budějovice⋌17:00

Poté soutěž pokračuje play off nebo baráží.

Ženy – 2. liga (vše hala zimní stadion)
so 7. 10. Nymburk – Žďár nad Sázavou⋌10+14
so 4. 11. Nymburk – Svitavy ⋌10+14
so 25. 11. Nymburk – Česká Třebová ⋌11+15
so 9. 12. Nymburk – Střešovice Praha ⋌11+15
so 13. 1. Nymburk – Liberec ⋌10+14
so 27. 1. Nymburk – Bohemians Praha ⋌11+15
so 10. 2. Nymburk – Červený Kostelec ⋌10+14
so 24. 2. Nymburk – Benešov ⋌10+14
so 17. 3. Nymburk – Havlíčkův Brod ⋌10+14

Nábor nových členů

Nábory jsou pravidelně v květnu a týkají se předškoláků a školáků (1. a 2. třída). Během roku přichází další děti díky referencím ostatních rodičů. Pokud mají děti a jejich rodiče zájem o volejbal, mohou přijít přímo na trénink a přihlásit se. Časy tréninků jednotlivých kategorii najdou na stránkách www.volleyball.cz, kategorie tréninky.

Pavlíček: Nevzdat to, když se nedaří

Mezi největší současné hvězdy týmu patří Jan Pavlíček, mistr Evropy do devatenácti let. A právě tohoto šampiona jsme se ptali na jeho začátky.

Kdo vás přivedl k volejbalu a kdy a kde to bylo?

Rodiče a starší bratr. Bratr chodil do sportovní školy zaměřené na volejbal. Já se s rodiči chodil dívat nejprve na jeho tréninky, později fandit na zápas. Ta atmosféra volejbalového prostředí se mi natolik zalíbila, že i já jsem si v páté třídě podal přihlášku do sportovní třídy na ZŠ Lada v České Lípě, která je partnerská škola ČVS.

Jaké byly vaše začátky?

Začátky asi nejsou nikdy úplně lehké, ale já jsem měl trochu výhodu, že už jsem věděl, do čeho jdu. Ve většině kolektivních sportů vysvětlíte pravidla a v podstatě mohou jít hrát nějaký zápas. Ale s volejbalem je to jiné. Než si zahrajete svůj první zápas, musíte ujít poměrně dost velký kus cesty. V prvním roce jsem trénoval pětkrát týdně pod vedením zkušených trenérů (Jaroslav Javůrek, Jaroslav Linhart), a když se něco nedařilo, tak o víkendech s bratrem. Chuť, snaha, odhodlání, pravidelný trénink - to vše mi pomohlo. Přes trojkový a čtyřkový volejbal jsem se po roce dostal k volejbalu šestkovému. Jako mladší žák jsem hrál za žáky starší, dokonce i kadety. Dnes hraji extraligu kadetů a juniorů a od letošního roku první ligu mužů za Nymburk plus samozřejmě reprezentační povinnosti.

Nyní jste mistr Evropy do devatenácti let. Jak dlouhá a těžká je cesta do reprezentace?

Dostat se do reprezentace a získat titul je sen každého sportovce. A cesta? Opravdu není lehká. Je to hodně odříkání, volného času, možná i trochu talentu, štěstí na trenéry, někdy i sebezapření. Zvláště když máte pocit, že se vám nedaří, že se vám už nechce – v téhle chvíli nejvíc oceníte podporu od rodiny. U mě toto všechno zafungovalo, proto bych chtěl všem, kteří mi v této cestě pomohli, poděkovat.

Co byste poradil začínajícím volejbalistům?

Nevzdat to, když se nedaří nebo přijdou nějaké problémy. Ten pocit, když dosáhnete jakéhokoli úspěchu, za to opravdu stojí.

 

 

 

Autor: Vladimír Malinovský

21.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 12 200 Kč

Pěstitelé zemědělských plodin dělník v RV. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 70. Poznámka: Kontaktujte nás telefonicky.. Pracoviště: Pascual polabí s.r.o. - pracoviště, Na Brůdku, č.p. 459, 289 22 Lysá nad Labem. Informace: Tomáš Veselý, +420 777 646 268.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař 20 000 Kč

Zubní lékaři bez specializace Zubní lékař bez specializace. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Ambulantní stomatologie sadská s.r.o. - pracoviště, Palackého nám., č.p. 4, 289 12 Sadská. Informace: Nataliya Filip, +420 608 705 313.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 17 240 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17240 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost poskytuje sociální služby zdravotně postiženým občanům a seniorům, kteří nejsou schopni si sami obstarat nutné práce v domácnosti a další životní potřeby. Poskytujeme pečovatelskou službu, denní stacionář, odlehčovací službu a osobní asistenci. Služby jsou poskytovány v domácnosti klienta, ale také i v našich zařízeních. Působíme na celém okrese Nymburk., Požadujeme:, Trestní bezúhonnost, řidičský průkaz sk. B, komunikační dovednosti s cílovou skupinou seniorů, odolnost a samostatnost při krizových situacích, odbornou způsobilost dle § 116, zákona č. 108/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů: kurz Pracovníka v sociálních službách, SZŠ nebo střední odborné v oboru sociálním (výhodou)., Pracovník v sociálních službách a jeho pracovní činnosti:, pomoc při zvládání běžných úkonů v péči o klienta, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím/doprovod klienta např.: městský úřad, k lékaři., Další činnosti: vedení dokumentace, účast na školeních 24 hod/1 rok, řízení služebního motorového vozidla., Pracovní prostřední:, Převážnou část dne tráví pracovník u klientů v domácím prostředí. Zázemí pracovníků je na středisku. Pracovní doba od 07:00 - 15:30 hod., některé služby jsou poskytovány i večer a o víkendech., , Garantujeme:, Řádné zaškolení a zaučení: společnost má vypracovaný plán zaškolení pro nového zaměstnance, poskytuje stravenky, pracovní oděv, 5 týdnu dovolené, profesní rozvoj. Příjemný kolektiv spolupracovníků, kteří novým kolegům rádi pomohou/poradí. Práce pod supervizním/odborným vedením.. Pracoviště: Centrum sociálních a zdravotních služeb poděbrady o.p.s.- nymburk (soudní 21), Soudní, č.p. 21, 288 02 Nymburk 2. Informace: Tomáš Hybler, +420 775 760 676.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Ostatní řemeslní pracovníci a 14 000 Kč

Střihači textilu, kůží a podobných materiálů Střihačka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Možnost zaučit švadlenu se zájmem o konstrukci střihů a stříhání - řezání na pile.Telefonický kontakt do 15:00., Nabízíme : výborné platové podmínky, příjemný mladý kolektiv. Pracoviště: Jf line s.r.o. provozovna, Za Bažantnicí, č.p. 51, 290 01 Poděbrady 1. Informace: Zdeňka Faltysová, +420 602 337 235.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejové mistrovské utkání krajské ligy mladších žáků: SK Sršni Kutná Hora - TJ Stadion Nymburk 2:14 (0:3, 1:3, 1:6).
24

Sršni velmi silně pocítili nymburskou odvetu za celou sezonu

Zubři se na pastvině u Milovic zabydleli.
8

Zubrů je poprvé od středověku u nás více než 100!

Ranní série nehod se neobešla bez tragického následku

Střední Čechy – Velmi smutné scény se v pondělí ráno odehrávaly na středočeských silnicích, a to po celém území kraje.

OBRAZEM: V Hradištku vynesli Smrt, skončila ve vodě

Hradištko /FOTOGALERIE/ - Prastará oslava spojená s koncem zimy a oslavou jara se konala v neděli v Hradištku. Slavnostní průvod s Moranou vyrazil od základní školy k Labi, kam byla loutka představující smrt a zimu vhozena. Přestože venku mrzlo a foukal ledový vítr, děti během pochodu zpívaly a tančily na tradiční jarní písně.

Dialyzační středisko slouží pacientům už rok

Nymburk - Pro pacienty se selháním ledvin, kteří jsou zařazeni do chronického dialyzačního programu, už jeden rok funguje moderní dialyzační středisko v Nymburce. V dialyzační středisko se proměnila zchátralá budova v Nádražní ulici, která posledních dvanáct měsíců slouží desítkám pacientů.

Co mají nemocnice zlepšit, si řekli sami pacienti

Střední Čechy – Kvalita jídla či prostředí toalet a sprch (kde nejde jen o čistotu či vybavení toaletním papírem, ale třeba i o umístění madel usnadňujících pohyb). Tyhle stesky patří mezi pacienty nemocnic k nejčastějším.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT