Zároveň si každým závodem na dva kilometry vzdálenosti vylepšuje osobní rekord. Nyní se zastavila na čase 7:34,9 a má před sebou poslední trenažérovou výzvu a to mistrovství světa v halovém veslování v Praze, které je zároveň Mistrovstvím Evropy a republikovým šampionátem.

„Tea dokázala zúročit těžké tréninkové zatížení z plavání na veslařský pohyb a vede si v něm náramně dobře. V jejím případně je fyzická příprava a pohybová úroveň na takové úrovni, že vůbec nevadí, že si odskočila z plavání do veslováním až v dorostenecké kategorii,“ pochválil mladou závodnici oddílu TJ Lokomotiva Nymburk předseda oddílu veslování Ondřej Vetešník.

„Na mistrovství světa v halovém veslování se objeví ještě devět dalších závodníku z nymburské Lokomotivy a uvidíme je téměř ve všech hlavních kategoriích. Bude to zcela jistě i ohromný zážitek i pro diváky. Samotný závod proběhne 23. až 24. února v hale O2 universum. Nyní jsou veškeré sportovní snahy závodníků upínány právě k tomuto závodu, který bude vrcholem trenažérové sezony,“ uvedl šéf oddílu veslování.