„Máme za sebou úspěšný Galavečer boxu, konaný v krásném prostředí sportovního areálu plážového volejbalu. Tento galavečer je již šestý v pořadí, pořádaný sportovním klubem Boxing Poděbrady," uvedl Daniel Vencl, hlavní organizátor akce a trenér poděbradských boxerů. „Vyšlo počasí a atmosféra byla výborná. Na ploše areálu se sešlo kolem 350 diváků natěšených na tvrdé zápasy. A bylo se na co dívat," pochvaloval si Vencl.

Pro Poděbrady znamenaly zápasy devět vítězství a jednu remízu, pro hosty tři výhry a jednu remízu.

Zápasy jednotlivých borců okomentoval ten nejpovolanější, trenér poděbradského oddílu Daniel Vencl.

1. Beáta Horáková (Boxing Poděbrady) – Nelly Coufalová (SK Prostějov) 28 kg přípravka, vítězka Horáková na body. Hned v začátku gala nastoupily s grácií osmileté boxerky, které ukázaly, že i děvčata v tomto věku umí udělat skvělý zápas.

2. Zdeněk Maliarik (Boxing Poděbrady) – Daniel Lehnert (SK Prostějov) 24 kg 7 let přípravka, remíza. Mladí borci z řad přípravky se toho také nezalekli a zápas skončil remízou. Zkušenější Lehnert si vše pohlídal a natěšený o dva roky mladší Maliarik dělal zápas. Krásná podívaná.

3. Šimon Slavík (Boxing Poděbrady) – Viktor Raškovský (SK Prostějov) 35 kg přípravka, vítěz Slavík na body. Dva začátečníci na velmi dobré úrovni. Rodí se zde opravdový šampióni. Skvělý zápas.

4. Natálie Trikalová (Boxing Poděbrady) – Niki Frančáková (SÚS Boxing Krnov) 50 kg 12 let přípravka, vítězka Trikalová TKO. První TKO večera, kdy se po dvou kolech podařilo domácí Trikalové soupeřku tlačit před sebou a ta byla nucena vzdát.

5. Daniel Trikal (Boxing Poděbrady) – Miroslav Gaži (Lions Jaroměř) +80kg kadeti, vítěz Trikal TKO. Bratr Natálie Trikalové zakončil svůj zápas také TKO a porazil méně zkušeného Gažiho. Ten ale překvapil a myslím, že o něm ještě uslyšíme.

6. Tomáš Tyityis (Boxing Poděbrady) – Patrik Ducháč (BC Pardubice) 69 kg, vítěz Tyityis na body. Každý chvilku tahal pilku, ale za delší konec tahal domácí Tyityis, kterému by neuškodilo přestat kouřit a začít běhat (smích).

7. David Ploc (Boxing Poděbrady) – Filip Miňovský (Sportcentrum 10) 75 kg, vítěz Miňovský na body. Návrat do ringu, který má za sebou po šesti letech Filip Miňovský, byl také o chloupek. Domácí Ploc se bývalého reprezentanta rozhodně nezalekl a udělal nádherný zápas. Myslím, že zápas měl být obráceně, ale nechám posouzení na jiných.

8. Dan Antoš (Boxing Poděbrady) – Tomáš Laube (BC Pardubice) 81 kg, vítěz Laube na body. Druhý společný zápas těchto dvou borců skončil stejným výsledkem. Danův soupeř byl o hlavu vyšší a bodoval z dálky. Jeden s nejlepších zápasů.

9. Jan Slavíček (Boxing Poděbrady) – Michal Móro (Morava Gym) do 91 kg, vítěz Slavíček TKO. Třetí TKO opět na straně Poděbrad a Honza vyhrává oficiálně svůj první zápas. Soupeř je ale velký tvrďák a bijec.

10. Jano Krchňavý (Boxing Poděbrady) – Jan Bílek (Real Fight Club) 91 kg, vítěz Krchňavý na body. Zkušenější Krchňavý vyhrál svůj čtvrtý zápas v řadě, ale velmi opatrným způsobem a to mu bylo málem osudné. Bílek byl totiž perfektně připraven a bil se jako lev.

11. Ivan Baláž (Celebrity Boxing) – Miroslav Svrček (SK Prostějov) +91kg, vítěz Baláž na body. Boj dvou obrů byl také velmi opatrný a není se čemu divit, protože už jen pohled na oba byl hrozivý. Obrovští chlapi s neskutečnou silou.

12. Petr Agha (Boxing Poděbrady) – Vašek Mikulášek (Morava Gym) +91 kg, vítěz Mikulášek na body. Domácí Agha velmi překvapil fyzičkou a neustálým tlačením velmi tvrdého soupeře, který je z MMA zvyklý na bomby. Petr si kromě dvou zásahů do nosu tvrdé soupeřovy rány pohlídal, ale nestačilo to a poprvé v ringu prohrál.

13. Josef Horáček (Boxing Poděbrady) – Leon Kušnarenko (Real Fight Club) 91 kg dle pravidel MEB, vítěz Horáček na body. Na konec to nejlepší. Oba manažeři se rozhodli, že se v ringu zabijí a chvilkami se jim to málem povedlo. Jestli oba trefili po tvrdých ranách domů, tak to beru jako super úspěch. Takovouhle tvrďárnu rozhodně nikdo nečekal. Nejlepší zápas.