Jako host večera se představí prezident boxerské asociace, bývalý profesionální boxer a stříbrný z olympiády v Sydney 2000 Rudolf Kraj. Moderování se zhostí herec, sportovec a profesionální moderátor Matouš Rajmont.

Velkou show otevře vystoupení dětského boxerského oddílu ve věku pět až deset let a tanečnice skupiny Promo Dance. Co bude následovat, nemá v České republice obdoby. Proti sobě se postaví malé bojovnice ve věku šest až devět let. „Budou to Deniska Venclová proti Beátce Horákové a Natálka Sršňová proti Klárce Mikšovské," představil obsazení zápasů trenér poděbradského oddílu Daniel Vencl. „V České republice zatím nikdy neboxovaly takto mladé bojovnice," přidal Vencl.

Další zápasy, které jsou připraveny vzápětí, už budou ryze mužské a boj od boje se budou zvedat váhové kategorie od 64 kilogramů po supertěžkou váhu nad 91 kilogramů. Dle pravidel České boxerské asociace se bude boxovat stejně jako minulý rok bez helem a s 12OZ boxerskými rukavicemi.
„Pro diváky je připraveno minimálně patnáct nabitých zápasů, na které se borci intenzivně připravují již několik měsíců v boxerském klubu Boxing Poděbrady," řekl před Galavečerem Vencl.

Poděbradský klub v loňské sezoně skončil na druhém místě v hodnocení oddílů v celé České republice. „Jsme připraveni potvrdit roli vítězů, stejně jako tomu bylo i v předešlých ročnících galavečerů v Poděbradech," prohlásil trenér Vencl.

Zápasy přeruší pouze vystoupení Krav Maga Academy Poděbrady a charitativní aukce ve prospěch občanského sdružení Respondeo, které pomáhá lidem v nepříznivé sociální situaci a podporuje občany, kteří se stali obětí trestného činu. Čeští sportovci dají do veřejné dražby sportovní potřeby jako jsou např. boxerské rukavice s podpisem, dresy hráčů s podpisem atd. Poděbradský boxerský klub má již s organizací Respondeo za sebou účast na Nymburském půlmaratonu, kde běželi proti násilí. „Myslím, že jsme ti praví, kteří se mají postavit za slabší a utlačované. Proto podpora dobré věci, jakou je právě přispění na tuto organizaci je na místě," doplnil Vencl.

Pořadatelé vám přejí spolu s Nymburským deníkem, který je mediálním partnerem akce, hezkou zábavu a kvalitní sportovní zážitek.

Galavečer boxu

Kde: hala Bios Poděbrady
Kdy: neděle 8. 2. 2015
Čas: 18 hodin
Host: Rudolf Kraj