S boxem jste začal teprve před necelým rokem. Jak jste se vůbec k tomuto sportu dostal?
Už od puberty jsem stále pokukoval po bojových sportech. Nejdříve jsem chvíli dělal judo, ale spíše mě zajímalo něco, kde je více kontaktu. Myslím, že jsem chtěl utužit jak svojí fyzickou, tak i psychickou stránku člověka.

Na zápas jste se připravoval dva měsíce. Jak vaše příprava vypadala?
Nejprve jsme s trenérem určili taktiku, která by na Lukáše mohla být účinná (smích). Oproti Lukášovi jsem vysoký a mám dlouhé ruce, tak jsme se toho snažili využít. Hlavně k sobě Lukáše nepustit, aby neměl šanci využít svoje zvedáky a háky, ve kterých má strašnou sílu a rychlost. Proto jsme zaměřili speciální tréninky na vytrvalost, lapy, rychlost. Tréninky byly častější, náročnější a pod vedením mého trenéra Daniela Vencla velice nezbytné pro nadcházející boj.

S Konečným jste boxovali pět kolo po dvou minutách. Bylo to pro vás hodně náročné?
Bylo to velice náročné i po přípravě, kterou jsme měli. V současné době se připravuji na závody, kde se v amatérském boxu jede tři kola po 3 minutách, a i to je fyzicky náročné.

Byl jste před zápasem a během něho hodně nervózní?
I když se jednalo o exhibiční zápas, tak jsem byl nervózní. Zápas byl od majitelů společnosti, kde působím jako výrobní ředitel, takovým vánočním dárkem pro mě a zároveň i pro zaměstnance. Nervozita trochu opadla při zahlášení ringového rozhodčího „box“, ale i tak mě nohy moc neposlouchaly. To víte, boxovat proti mistru Evropy a snad budoucímu mistru světa i když o nic nejde?

Jaké jsou vaše dojmy ze souboje s profesionálem?
Bylo neskutečné zažít souboj na vlastní kůži s profi boxerem jako je Lukáš. Neuvěřitelný přehled v ringu, rychlost, tvrdost úderu (kterou dost mírnil) a prokouknutí jakéhokoli úderu, který jsem se mu pokusil zasadit. Asi největší poznatek bylo i to, že příště bych si vzal ocelovou zbroj na celé tělo (smích).

Co jste si z tohoto souboje odnesl a jaké jste nabral zkušenosti?
Spoustu modřin (smích). Dost mě zaujal pohyb těla a kombinace úderů.

Jaký na vás udělal profesionál Lukáš Konečný dojem?
Za to, že přijel v době, kdy se připravuje na důležitý souboj, a vůbec se zaobíral tím, že si s nějakým amatérským boxerem z Poděbrad zaboxuje. Už jen za to si Lukáše vážím. Byl si vědom, co si ke mně může jako profík dovolit a působil na mě sympaticky.

Konečný bude v březnu boxovat o titul profesionálního mistra světa. Jaké má podle vás šance?
Lukášovi fandím a přeji mu úspěch. Myslím, že Ústí nad Labem a celá ČR bude v březnu doma vítat mistra světa.

Jaké jsou vaše sportovní cíle?
V současné době je ve sportu pro mě box na prvním místě a budu se snažit v něm být co nejlepší. Člověk by si měl dát nějaký cíl a můj sen je dostat se na mistrovství republiky. Samozřejmě v celé republice je spousta vynikajících boxerů, kteří do pytle buší od rána do večera již od malička, ale jak se říká „nikdy není pozdě začít“.

MARTIN VINŠ

Narozen: 11. 7. 1985 v Městci Králové
Zájmy: Box, fitness, dračí lodě, běh, kolečkové brusle
Oblíbený sportovec: Jaromír Jágr, Evander Holyfield
Sportovní úspěchy: 2010 Dračí lodě – 1. místo, Písek (amatéři), 2012 exhibiční box s Lukášem Konečným
Značka oblečení: Nike, Adidas
Oblíbené pití: Pivo, ledový čaj + voda, led a citron
Oblíbené jídlo: Špagety s boloňskou omáčkou
Oblíbená hudba: R’n’B, hip hop, jazz, pop

OČIMA TRENÉRA DANIELA VENCLA

„Myslím, že se do této doby nikomu nepodařilo uskutečnit zápas mezi ostříleným profesionálem a klukem boxujícím necelý rok. Zápas Lukáš bral jako součást přípravy na titul MS a zhostil se ho z úsměvem. Ukázal jaký je profesionál a udělal show jak se patří. Můj svěřenec Martin Vinš také neudělal ostudu a popral se nejen s Lukášem, ale i s nervozitou, obavami a nezkušeností. Byl to jeho první zápas. Příprava s Martinem na tento zápas trvala asi dva měsíce a pustil se do toho se stoprocentním nasazením. Výsledek skončil nerozhodně (samozřejmě Lukáš nejel naplno)."