Závod byl pro zpestření online tréninků pro závodní týmy. „A přizvali jsme též děti a rodiče z naší aerobikové přípravky. K našemu potěšení byl o závod zájem, na startovní listině bylo čtyřicet šest dětí,“ potěšilo Sobotkovou.

Na trasu se vydaly se svými rodiči v intervalech po deseti minutách tak, aby vše proběhlo v souladu s hygienickými pravidly. „Počasí vyšlo nádherně, děti i rodiče se pobavili a užili si hezké odpoledne,“ uvedla trenérka poděbradského oddílu.

Stanovišť na trase dlouhé pět a půl kilometru bylo čtrnáct, některé úseky byly měřené – např. sprint, dřepy, vybíhání schodů. Po celou dobu klání se závodníky komunikovala virtuální průvodkyně MIRI. Ta sbírala i časy, fotky a pomáhala, pokud někdo nevěděl. Úkoly byly rázu sportovního se sokolskou tématikou, některé o historii města Poděbrad.

Jestlipak víte, kolik je na budově poděbradské Sokolovny sokolů? Nebo jaké heslo je na sokolském praporu? To byly otázky, které měli závodníci zodpovědět. „Všichni závodníci si po zaslání hesla z tajenky mohli najít na sokolské zahradě svou zaslouženou odměnu,“ dodala Sobotková.

A jen pro pořádek – na praporu je heslo TUŽME SE! Na Sokolovně jsou tři sokolové z čela a tři ze zahrady, tedy celkem šest.