Oproti předchozímu závodu se počasí trochu umoudřilo, ale stále to nebyly nikterak dobré běžecké podmínky. Silnice byla mokrá a při zpáteční cestě museli běžci bojovat se skutečně silným větrem, na který byla lidská síla krátká. A tak už na začátku bylo jisté, že se asi rekord tratě nepodaří pokořit.

V hlavním závodě se po napínavém zápolení postavil na stupně vítězů Petr Pechek, který zvládl desítku uběhnout v čase 32:16. „Běželo se mi docela dobře až do otočky, pak přišel šílený protivítr. Stále jsme běželi ve trojici a na 8,5 km jsem se rozhodl, že se jim pokusím utéci. Zkusil jsem to a zrovna to vyšlo,“ radoval se Petr Pechek z klubu TJ Maratonstav Úpice. Jak prozradil, vítězství v celém seriálu zatím neplánuje, ale kdo ví… Každopádně se letos chystá na pražský maraton.

Pečecký závod je doslova několikagenerační záležitostí, a tak není náhodou, když se na startu objeví celá rodina. Podobně tomu bylo i v případě Petra Pechka, kdy v ohodnocených stanul i František Pechek a Jana Pechková. V ženské kategorii zaběhla vůbec nejrychlejší čas Olga Firsová z klubu Hvězda SKP Pardubice, a to s časem 36:45. Jak ale z úst místních odborníků zaznělo, každý, kdo uběhne za těchto mokrých a větrných podmínek závod pod 50 minut, je borec. Na trať v Pečkách se postavil i Jiří Soukup, který desítku uběhl ve svých 83 letech. Celkem všech účastníků včetně dětských kategorií bylo 490.

V doprovodném programu se na 2. závodě Mizuno Running Cup objevil Josef Dressler, dvojnásobný mistr světa v biketrialu, mistr Evropy a dvacetinásobný mistr České republiky. Ten publikum svými kaskadérskými kousky skutečně rozehřál a předvedl skvělou show, kterou si sám vtipně moderoval.

Vedle skoků na překážky nechybělo ani přeskakování „živých překážek“ – dětí ležících na zemi. Po své exhibici prozradil, že běh se mu líbí, ale je pro něho příliš stereotypní. „Mám rád sporty kde zažívám více adrenalin a napětí. Navíc si myslím, že se svými špatnými koleny bych snad ani běhat nemohl,“ dodal s úsměvem. Dále prozradil, že letos plánuje uspořádání campu v biketrialu a rád by dopsal pokračování své knihy.

Zdenka Štrauchová