Vítězi hlavních seniorských závodů na 10 kilometrů se stali Luboš Gaisl z Turnova a Monika Hloušková z Mariánských Lázní. Na tratích od 100 do 2 700 metrů se představili také mladí běžci ve čtrnácti kategoriích.

„Účast byla velice dobrá a s průběhem i úrovní závodu jsme velice spokojeni. Za bojovné výkony jsme se snažili účastníkům odměnit tím, že celé startovné, které jsme vybrali, jsme vložili do cen," řekl Josef Rosůlek, člen organizačního výboru z pořádajícího oddílu SKP Nymburk.

Akce byla součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník. Start a cíl běhu byl na atletickém stadionu na Tyršáku. Tam soutěžily nejmenší děti a žáci, zatímco dorostenci a poté také senioři vyrazili na silniční okruh napříč Tyršovým ostrovem.

Do hlavního závodu mužů nastoupilo 138 vytrvalců. Závěrečnému zrychlení Luboše Gaisla už soupeři neodolali a turnovský steeplař zvítězil s náskokem devíti vteřin před Ladislavem Kučerou. Mezi ženami suverénně dominovala Monika Hloušková-Preibischová, stříbrná z mistrovství světa družstev v běhu do vrchu.

Do dětských soutěží se zapojilo 191 chlapců a děvčat. „Nejmladším účastníkem byl letos dvouapůlletý Matěj Hodboď. Dlouho odmítal startovní číslo, protože nevěděl, k čemu slouží. Na závod se velice těšil, ale pak se na startu lekl, a když mu ostatní soupeři utekli, nechtěl běžet. A tak nakonec do cíle došel v doprovodu své maminky, očekávající dalšího potomka," popsal úsměvnou situaci Josef Rosůlek.

Výsledky Běhu lipovou alejí – muži: 1. Gaisl (Eleven Run Team) 32:03 min., 2. Kučera (Česká Třebová) 32:12, 3. Janoušek (Kolín) 32:21. Ženy: 1. Hloušková (Mariánské Lázně) 35:58, 2. Fenclová (Pardubice) 38:34, 3. Klimešová (USK Praha) 39:07. Mládežnické kategorie – do 5 let: Malich (Lysá nad Labem) – Sajdlová (Nymburk). 6-7 let: Bryndza (Kounice) – Fenclová (Pardubice). 8-9 let: Majdloch – Veselá (oba SKP Nymburk). 10-11 let: Slavík – Tlamichová (oba Kounice). Mladší žactvo: Jakub Šantavý – Mislerová. Starší žactvo: Jiří Šantavý – Filounová (všichni SKP Nymburk). Dorost: Martínek (Kounice) – Čenovská (SKP Nymburk).